Як організувати прибуткову равликову ферму

Равлик є нічною твариною, і протягом дня малопомітний, бо відпочиває. Притулок знаходить собі під годівницею або у затінку рослин. Після поливу ввечері равлики піднімаються на щити, де потрібно розсипати та зволожити корм.

Про це мова йшла на форумі «Вся правда про равликовий бізнес. Як заробляти на вирощуванні равлика у власному городі. Основи равліківництва».

Для початку потрібно розробити проект ферми, продумати шляхи під’їзду автомобілів. Далі потрібно визначитися з видом равликів: Мюллер (Helix Aspersa Muller) має меншу вагу, але більш цінується у споживачів, Максима (Aspersa Maxima) складніше засинає, має більшу вагу, але меншу ціну.

Плануючи приміщення для ферми, варто враховувати, що равлик не любить перепаду температур і протягів. На 50-60 кв м потрібно обладнати 3-4 каналізаційних стоки. Відходів буде багато: 500-600 л води потрібно для того, щоб помити маточник.

В якості годівниць використовуються дерев’яні щити з сосни. Розмір може бути різним – 100/100, 120/80, 150/80, 150/60. Товщина дощок від 16 до 22 мм оптимально.

Всі годівниці потрібно злегка схиляємо в одну сторону (використовуємо стійкі опори), забезпечуючи таким чином кращу вентиляцію і захист від можливого затоплення через проливний дощ.

Траву для равликів перко варто вибирати таку, що не виростає більше 25 см. Тому що равлики вилазять чимнайвище. Потрібно систематично дбати про те, щоб доріжки в городі, де ростуть равлики, не заростали. В противному випадку буде важко увійти в парк. Кожний крок спричинить роздавлення равлика, адже вони ховаються під рослинами.

ІА «Інфоіндустрія»