Як розрізнити фальсифікат насіння?


Вже не за горами весняна посівна кампанія і Насіннєва асоціація України ділиться традиційними порадами, як не купити фальсифікат і не поставити під загрозу свій врожай через неякісне насіння.

Насіннєва асоціація України радить звернути увагу:


МІСЦЕ КУПІВЛІ. Купуйте насіння в перевірених офіційних дистриб’юторів або безпосередньо у виробника.
Ринки, мобільні точки продажів, чиї продавці не надають додаткову інформацію про насіння, що реалізується — не місце продажу справжньої продукції. Радимо також оминати «сайти-одноднівки», що не мають контактів та даних про виробників насіння. Як правило, в таких сайтів немає відомостей про фізичне місцезнаходження продавця і в разі чого, тоді можна лишитися сам на сам із проблемою.
ВАРТІСТЬ. Не спокушайтеся підозріло дешевим насінням!
Так, ціна — не є основним критерієм якості. Однак просимо звернути увагу, що справжнє виробництво недешевий процес і кожний продукт має ціну. Перевіряйте ціни в різних продавців. Якщо ціна відрізняється врази не полінуйтеся зайвий раз задуматися за рахунок чого це можливо.
ЯКІСТЬ ТА УПАКОВКА. Фірмові речі завжди мають якісне пакування з логотипом фірми, і насіння не виключення. Зовнішній вигляд та якісні показники повинні підтверджуватися супровідним сертифікатом на насіння/садивний матеріал, що видається на кожну окрему партію. ☝️Дані про такі сертифікати доступні в Реєстрі сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.
СЕКРЕТНІ ПАСТКИ ВИРОБНИКА ДЛЯ ПІДРОБНИКІВ, як-то: маркування, нанесення спеціальних голограм, магнітних смуг на тару із засобами захисту, QR- та штрих-коди, етикетки.
САЙТИ ВИРОБНИКІВ/ ПОСТАЧАЛЬНИКІВ. На них завжди можна знайти всю офіційну інформацію по продукту, каталоги актуальних сортів. Щоби зробити свій вибір щодо покупки радимо починати знайомитися з інформацією про насіннєвий матеріал на офіційних сайтах компаній.

Інфоіндустрія