Як зберегти та примножити вологу у ґрунті

Інтелектуальна система поливу, зміна технології обробітку ґрунту, зменшення випаровування – основні шляхи для збереження та  накопичення вологи.

Про це розказав Василь Кифорук, експерт програми USAID з аграрного і сільського розвитку, під час форуму-вебінару «Адаптація до кліматичних змін та особливості вирощування плодоовочевих культур за умов зміни клімату».

Інтелектуальні системи поливу надають можливість контролю рівня вологи при вирощуванні овочевих, ягідних, фруктових та баштанних культур.

Наступний прийом, що сприяє збереженню та накопиченню вологи – це зміна технології обробітку ґрунту. Зокрема, на площах під овочевими культурами можна переходити до глибокого розпушування, це зменшить ущільнення нижніх шарів ґрунту. Відповідно, туди буде надходити більша кількість вологи та забезпечується наявність шару вологонакопичення.

Також можна використовувати ветикальний обробіток ґрунту, він упереджує ущільнення ґрунту, залишаючи його структуру водопроникною.

Контроль випаровування вологи з поверхні також сприяє накопиченню вологи. Це може бути мульчування, утримання поверхні ґрунті під термоізолюючими матеріалами (солома, плівка, агроволокно), використання тінеутворюючих сіток. Аби нівелювати вплив спеки рекомендується застосовувати сонцезахисні сітки різної щільності, в деяких випадках можливо використовувати кулісні посіви,зазначає фахівець.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry