Яка техніка користується найбільшим попитом серед українських аграріїв

Про це у своєму інтерв’ю УКАБ розповів директор українського представництва компанії «PÖTTINGER» Вадим Андрущак.

За його словами, найбільшим попитом зараз користується програми сервісного обслуговування техніки.

“Ми пропонуємо комплексне сервісне обслуговування техніки, надаємо швидку та ефективну підтримку, і покладаємо всі наші зусилля на те, щоб машини працювали безупинно.Якщо говорити про техніку, яка має найбільший попит, то тут насамперед посівні комбінації Terrasem, плуги, диски. Хочу відзначити, що українське поле змусило добре попітніти наших конструкторів і не раз здивуватися, як те чи інше можна було так зламати.

Менші господарства може й не знають поки, що таке EBIDTA і cashflow, але вони щодня на полі і працюють із ним, як із живим організмом. Думаю, що якщо працювати із ґрунтом, зважаючи на його потреби, то фінансові показники в цьому пазлі зійдуться. Із іншої сторони, і в холдингах є позитивне зрушення в цьому напрямі.

Наші машини глибоко спеціалізовані, це відображається як в їх можливостях, так і у ціні. Тому ми працюємо із тими, хто шукає в техніці найбільше можливостей для реалізації своїх технологій. І таких аграріїв все більшає.

Років 6 тому був у рідному селі, де у дядька на паю побачив сходи ячменю, посіяного старою вітчизняною сівалкою. Я був приємно здивований: сходи були кращі, ніж на полі великого господарства, яке знаходилось поруч, хоч на полі все було посіяно «модною» технікою.

Це просто пояснити: сама машина мало що може, а переваги техніки проявляються саме тоді, коли агроном і механізатор знають можливості машини, навчені нею користуватися та вправно володіють інструкцією з налаштування. Наша задача – пояснити, відповісти, підправити, швидко відреагувати. Тоді і будуть переваги від роботи техніки. Якщо все ж говорити про переваги, то конструкція наших машин виходить із альпійського регіону, де дуже нерівний рельєф. В таких умовах заготовити чистий, якісний корм для корови дуже непросто. Але можливо. З нами можливо”, – зазначив Андрущак.

Техніка, яка приходить в Україну на випробування, а її приходить все більше і більше, жодного разу не мала однієї й тієї самої помилки наступного разу. Інженери компанії «Пьотінгер Україна» чітко і голосно вміють донести свої зауваження австрійським колегам. “Мені дуже імпонує, що наші австрійські колеги із конструкторського бюро мають широкий досвід роботи в полі, і точно розрізняють потреби пшениці від потреб кукурудзи. І це все одночасно із найсучаснішим в Європі випробувальним центром, нашпигованим кілометрами проводки, датчиками і фахівцями в окулярах із товстими лінзами”, – додав він.

Нових машин виходить достатньо багато: глибоко модернізована Terrasem, яка без втрати своєї унікальності в дотриманні глибини машина набула нових можливостей внесення добрив, зручнішого і швидшого налаштування. Це напівпричіпні плуги Servo із рамою до 500 к.с. Крім того, випустили професійні рулонні преси, де рулон в 1,6 м має не 250 кг соломи, а під 450 кг, яких він робить 50 шт за годину. На ринок вийшов новий Jumbo, із нарізкою і продуктивністю, яка вже наближається до самохідного комбайна середнього класу. Маємо нову техніку для механічної протидії бур’янам: просапні культиватори, ротаційні борони. Зокрема Terria – агрегат, який відмінно доповнить інші інструменти господарств по основному обробітку без обороту пласта.

“Наше становище не унікальне на ринку: зупинка оплати поточних договорів, складнощі із постачанням. Більшість системних процесів, які були до війни “на автоматі”, тепер вирішуємо в ручному режимі. Вдячні колективу УКАБ за внесення запасних частин і техніки до списку критичного імпорту. Це дозволило нашій компанії виконати свої зобов’язання перед аграріями, і техніка пройшла посівний сезон, не стояла”, – прокоментував Андрущак.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry