Які ціни на фрукти на оптовому ринку «Шувар»

Катастрофа з врожаєм ягід та кісточкових, дорогий імпорт, зниження платоспроможності наших громадян. Все це створює досить цікаву картину ринку, яку описала аналітик ринку «Шувар» Тетяна Гетьман.

Залишки яблука врожаю 2019 року продавці Оптовий Ринок «Шувар» з успіхом продають по 35-38 грн/кг! «І це найдешевші фрукти на ринку у середині червня», — зауважує експерт. Кісточкові та ягода взагалі не заважають яблуку тримати таку цінову планку вже майже місяць.

Ціни на полуницю змінюються в досить цікавий спосіб. Межі цінового діапазону розширились до небачених 85-50 грн/кг, при цьому дорожча ягода продається краще, що досить яскраво говорить про настрій споживачів попре втрату джерел доходів, заощаджень і т.п. Закарпатська полуниця подешевшала, ягода може коштувати 60 грн/кг. Дрібна суха полуниця на заморозку – від 50 грн/кг., крупна «Румба» — по 80 грн/кг.

Українська черешня, на жаль, програє по якості імпортній, але ціни на неї нижче 50 грн/кг жодного разу в цьому році не опустились. Якісна черешня в 1,5 раза дорожче.

На ринку кісточкових, де господарем поки що залишається Іспанія та Греція, починає  відчувати свій вплив Узбекистан. Абрикос з Узбекистану коштує 50 грн/кг. Також до цих гравців приєдналась Сербія. Персик із Сербії реалізують за ціною 40 грн/кг, а сербський нектарин – 50 грн/кг. «Чекаємо на українські фрукти!» — додає Гетьман.

ІА «Інфоіндустрія»