Які сільськогосподарські культури отримають дотації в 2017 році?

Жито, гречиха, а також кормові культури для тваринництва отримають дотації в 2017 році. У проекті бюджету 2017 року за програмами підтримки розвитку підприємств АПК передбачені видатки у обсязі 3,7 млн грн, у тому числі за рахунок коштів загального фонду – 2,1 млн грн та за рахунок коштів спеціального фонду – 1,5 млн грн. Серед них: здешевлення кредитів, підтримка садівництва, тваринництва, підтримка заходів в АПК й сільгосптоваровиробників та надання кредитів фермерським господарствам. Крім того, Україна отримала 400 млн. кредитних коштів від Європейського інвестиційного банку, розпорядником яких є МФУ.

Про це йшлося 13 жовтня об 11.00 в офісі компанії AgroGeneration на круглому столі: «Державна підтримка сільськогосподарських виробників, розподіл дотацій: позиція держави і очікування бізнесу» учасники ринку та представники МінАПП обговорили принципи формування бюджетних програм державної підтримки аграрного бізнесу та розподіл дотацій

Як розповів директор департаменту фінансово-кредитної політики МінАПП Баграт Ахіджанов, МінАПП, як оператор, працює над розробкою механізму залучення цих коштів для АПК у вигляді прямої підтримки, кредитування чи кредитних гарантій. Крім того, для аграріїв залишається доступною перша черга відшкодування ПДВ. «Коли ми прораховували бюджет, то сфокусувалися на трьох основних питаннях. По-перше, фінансова підтримка сільгоспвиробників націлена на дотації на 1 га площі. Продукт, який виробляється, має залишатися всередині країни для переробки, і третє – вироблений продукт має бути націленим на внутрішнє споживання. Це має зменшити собівартість, а в майбутньому – знизити ціну на кінцеву продукцію», — повідомив Баграт Ахіджанов.

«Основні параметри бюджету вже визначені, тому зараз треба зосередитися на дискусії щодо визначення прозорого механізму розподілення дотацій. На рішення Кабінету Міністрів представники агросектору мають впливати через громадські ради, звернення та круглі столи», — прокоментував Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

У міністерстві визначили культури, які отримають дотації на 1 га, а саме: жито, гречиха, а також кормові культури для тваринництва. Жито та гречка на 99% споживається внутрішньо, виробники цих культур мають в обробітку від 50-700 га, тому ця програма спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу.

Проте в учасників столу виникло занепокоєння щодо порядку використання коштів та розподілення дотацій, які наразі не прописані.

УКАБ