ЄБРР хоче допомогти Україні в реалізації біоенергетичних проектів

Європейський банк реконструкції і розвитку розраховує організувати фінансування для 10-20 біоенергетичних проектів в Україні в найближчі чотири роки. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».ЄБРР бере участь у фінансуванні проектів будівництва ВЕС, СЕС — ці проекти будуть фінансуватися і надалі. Але зараз установа хоче зробити свій акцент на біоенергетичних проектах — біогаз, біомаса, виробництво біоетанолу другого покоління.«Розраховуємо профінансувати 10-20 таких проектів у найближчі 3-4 роки», — повідомив асоційований директор департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР (по Україні, Польщі та Кавказі) Сергій Масличенко.

В Україні існує великий потенціал біоенергетичних ресурсів (лушпиння, соломи, інших відходів сільського господарства), який дорівнює 30 млн т нафтового еквівалента.

«Разом із тим, практика показує — учасникам ринку не вистачає знань, компетенцій в цій сфері. Тому ми маємо намір до кінця року підготувати спеціальну програму. У її рамках, крім іншого, будуть залучатися експерти, надаватися технічна допомога, можливо, буде організований SEO-клуб з біоенергетики», — резюмував асоційований директор департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР.

Раніше ЄБРР вже організував фінансування для 8 проектів у цій сфері в Україні, зараз на розгляді банку — ще 3-4 проекти.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry