ЄК не підтвердила схвалення десмедифаму

В кінці червня Європейська комісія не підтвердила схвалення десмедифаму, оскільки не переконалася у відсутності ризиків при його використанні.

Федеральне відомство Німеччини з питань захисту прав споживачів та безпеки харчових продуктів (BVL) прийняло рішення ЄК.

Десмедифам — системний гербіцид для контролю бур’янів у посівах цукрових, столових і кормових буряків. Зазвичай застосовується в поєднанні з фенмедифамом.

З точки зору багатьох виробників і консультантів по вирощуванню буряків десмедифам не має аналогів і його складно замінити.

BVL зазначає, що згідно з рішенням ЄС, що діючі дозволи на продукцію з десмедифамом повинні бути відкликані не пізніше 1 січня 2020 року.

Ймовірно, продукти все ще будуть доступні в 2020 році, але BVL попереджає, що не треба закуповувати дані гербіциди «про запас», як роблять деякі аграрії. Виробникам буряків краще зачекати, поки періоди продажів і споживання не будуть остаточно встановлені, щоб уникнути пасток. Слід купувати обмежену кількість, так як із закінченням періоду дозволеного продажу і використання, залишки пестицидів підлягатимуть обов’язковій утилізації, якщо BVL не будуть встановлені додаткові періоди продажу та виведення коштів.

Доля фенмедифаму в ЄС поки що не вирішена. В даний час він знаходиться на розгляді Efsa. Процес переоцінки може зайняти більше трьох років. Поки діюча речовина залишається доступною.

Інфоіндустрія за матеріалами agrarheute.com