ЄС затягує процедуру визнання системи сертифікації насіння України

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та Насіннєва Асоціація України звернулися до Голови представництва ЄС в Україні – Хюго Мінгареллі з проханням пришвидшити процедуру визнання еквівалентності системи сертифікації насіння України до вимог ЄС.

Протягом останніх років українські та іноземні виробники активно нарощують потужності з виробництва якісного насіннєвого матеріалу. Відбулась також реформа  державної системи сертифікації насіння. Однак, незважаючи на пожвавлення торгівлі, підвищення якості продукції насінництва, поступове розширення умов зони вільної торгівлі,  ринки ЄС для насіння вирощеного в Україні досі залишаються закритими.

Основною перешкодою для експорту українського насіння до ЄС є невизнання Європейським Союзом еквівалентності системи сертифікації насіння України вимогам ЄС.

Україна ще у 2011 році згідно процедури визнання еквівалентності подала запит на проведення міжнародного аудиту представниками Європейської Комісії. За результатами офіційного аудиту DG Sante, який було проведено у червні 2015 року, отримано позитивний висновок, про що складено відповідний звіт. Упродовж 2016-2018 рр. звіт вже декілька разів розглядався секціями Європейської Комісії, але поступу у розгляді цього питання не відбулося.

Разом з Україною дії по проходженню аудиту для отримання еквівалентності здійснювали Молдова та Бразилія. Незважаючи на те, що згадані держави пройшли аудит пізніше ніж Україна, а саме у 2016 році, стосовно них наприкінці жовтня цього року вже ухвалене кінцеве рішення про визнання систем еквівалентними.

«Ми вітаємо Республіку Молдова та ФР Бразилія з позитивним рішенням Європарламенту, однак, для нас є незрозумілим ігнорування ЄС запиту від України. Відкриття ринку ЄС для насіння, виробленого в Україні, стане ще одним поштовхом для збільшення інвестицій в економіку нашої держави, та сприятиме подальшому розвитку сектору», – зазначила Сюзана Григоренко, голова Насіннєвої Асоціації України.

Стосовно України процедура визнання триває вже 7 років з моменту подання заявки та 3 роки після аудиту. Конкурентоспроможний експорт вітчизняного насіння до країн ЄС унеможливлено. Представники Міністерства аграрної політики та учасники ринку неодноразово піднімали це питання перед представниками ЄС. Однак, обґрунтованих причин чому розгляд українського питання відкладається не було наведено.

«Сподіваємося, що Представництво ЄС в Україні почує заклик до дії від українського насіннєвого сектору та сприятиме якомога швидшому розгляду нашого питання в Європарламенті», – прокоментував причину звернення асоціацій до пана Мінгареллі Роман Граб, координатор насіннєвого комітету Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Інфоіндустрія

за матеріалами ukrseeds.org.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry