Євраліс ініціює активні дії на європейському ринку органічного землеробства

Органічне землеробство в Європі набуває все більшої популярності завдяки збільшенню попиту споживання екологічної та безпечної сільськогосподарської продукції. Нова аграрна політика Європейського Союзу спрямована на розвиток та підтримку органічного землеробства.

За даними Європейської Комісії щодо плану органічного виробництва зернових та олійних культур, Італія, Німеччина, Франція та Іспанія мають найбільші площі під органічне землеробство, приблизно по 200 000 га кожна. На сьогодні розвиток органічного ринку в Україні є одним із основних напрямків. Країна, що має сприятливі умови для органічного сільського господарства, досягла позитивних результатів на старті розвитку власного органічного виробництва.

Євраліс бере активну участь у розвитку органічного землеробства. Наводимо приклади діяльності компанії в різних країнах:

НІМЕЧЧИНА

Органічне сільське господарство в Німеччині – дуже важливе питання. Багато аграріїв переорієнтовують своє виробництво на органічне. Цей ринок в 2040 році буде складатися із 45000 фермерських господарств, що дорівнюватиме 20% загальної площі земельних угідь. Ринок органічної кукурудзи досяг  80 000 посівних одиниць, або 40 000 га, що вдвічі більше за минулий 2017 рік. Ринок ярих культур має великий потенціал в Німеччині. До того ж, тут існує попит на органічне сорго для виробництва біогазу. Що стосується сої, в 2016 р., ринок органічної сої дорівнював 3500 га, або 22% всієї площі під соєю.  Соняшник та ріпак – найбільш важливі олійні культури після сої.

В Німеччині існує багато асоціацій та об’єднань виробників органічних культур. Стратегія Євраліс полягає в тому, щоб знати їх та будувати з ними довірливі відносини для збільшення своєї присутності на цьому ринку. Ось чому Євраліс будує маркетингову стратегію, яка відрізняється від стратегії для класичного землеробства, оскільки комунікація повинна бути інша. Наприклад, Євраліс надаватиме інформацію під час Днів поля DLG на стенді, на якому буде представлено органічні гібриди кукурудзи, соняшнику та сої Євраліс.

ФРАНЦІЯ

У Франції органічне сільське господарство розвивається динамічно, та згідно плану розширення площ під органічне землеробство. Займаючи 1.77 млн гектарів, включно із площею трав, тобто 6,5% площ усіх сільськогосподарських угідь, Франція знаходиться на третьому місці в Європі за площею органічного землеробства. Спостерігається дуже суттєве збільшення площ за останні десять років,  +250 % з 2007 по 2017 роки.

Сьогодні у Франції налічують 36 664 фермерських господарств, які займаються органічним виробництвом, що на 13% більше ніж в 2016 році. Найбільш високими темпами розвивається органічне виробництво польових культур, кормів та овочів. Розвиток органічного виробництва також вплинув на промислові підприємства та дистрибуцію. Відбулось збільшення цих гравців на 16%, чого не спостерігалось з 2011 року. В даний час їх налічується 17 000. Для того, щоб просувати пропозицію Євраліс для органічного сільського господарства у Франції, ми розробили спеціальний план підтримки гравців органічного ринку з присутністю Євраліс у заходах, присвячених органічній продукції. Маркетинговий відділ Євраліс Франція реалізує підтримку асортименту гібридів для органічного вирощування створенням профайлу з агрономічними характеристиками продукту для кожного гібриду. В решті решт, налагоджено пряму комунікацію з більш ніж 5 500 фермерами, які займаються органічним землеробством.

УКРАЇНА

Україна займає 20 місце в світі і 11 в Європі по загальній площі сільськогосподарських угідь, сертифікованих як органічні. За останні 5 років вони збільшились на 54% і складають 381 тис га, 48,1% з яких задіяні під вирощування зернових (7 місце серед країн-виробників органічних зернових). Більше 16% займають олійні культури (5 місце в світі), 4,6% – бобові (7 місце). Під овочевими задіяно 2% угідь (10 місце), під фруктовими – 0,6%. У даному контексті Євраліс позиціонує себе як насіннєвий партнер для фермерів, які займаються органічним виробництвом сільськогосподарських культур. У цьому році Євраліс пропонує ряд гібридного насіння, яке адаптоване для органічного вирощування. Євраліс виробляє гібридне насіння, яке пакується на власному заводі непротруєним та пропонується для органічного землеробства, зокрема, гібриди кукурудзи ЕС Сіріус (ФАО 200), ЕС Конкорд (ФАО 250), ЕС Москіто (ФАО 350), ЕС Метод (ФАО 380) та соняшника ЕС Ніагара (ранній).

Органічне сільське господарство в Європі останніми роками стрімко розвивається. Це стосується не тільки збільшення площ під органічне виробництво, але й кількості фермерських господарств та гравців світового ринку. Держави підтримують зміни в цьому відношенні, особливо в контексті додаткового фінансування, наданого ЄС для цього виду продукції.

Завдяки своїй позиції, Євраліс є провідною насіннєвою компанією для підтримки розвитку органічного сільського господарства в Європі.

Інфоіндустрія

за матеріалами  euralis.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry