З нового заводу «ТерраТарса» 90% добрив постачатиметься на український ринок

Спеціально для AgroFM та «Інфоіндустрії» надав коментарі Валерій Ноздрачов, комерційний директор компанії «ТерраТарса Україна» щодо відкриття нового заводу по виробництву рідких добрив.

Компанія «ТерраТарса Україна» уже декілька років поспіль являється одним із лідерів серед компаній-імпортерів водорозчинних добрив в Україну.

За 2017 рік компанія імпортувала 5,8 тис. тон добрив, з них — 3,3 тис. тон водорозчинних, а за 10 місяців 2018 року загальний показник імпорту даної компанії становив 7,1 тис. тон, з яких об’єм водорозчинних займає 4,2 тис. тон.

Новий етап розвитку компанії в Україні розпочався  відкриттям агрохімічної лабораторії «Терра Лаб» в 2017 році, що спеціалізується на аналізах ґрунту, рослин, добрив та зрошувальної води для розроблення оптимальних схем живлення рослин. В даний проект було інвестовано 0,5 млн доларів США.

13 грудня 2018 року було відкрито завод з виробництва рідких добрив в м. Каховка Херсонської області. Інвестиції у даний проект склали більше 2 млн доларів США. Всі інвестиції, що були вкладені у вищевказані проекти, здійснені за рахунок обігових коштів компанії «ТерраТарса».

Проектування і будівництво заводу велося провідними європейськими компаніями, із додержанням сучасних вимог екологічної безпеки виробництва.

Перша лінія виробництва рідких добрив розрахована на об’єм виробництва до 3 млн літрів на рік. Сама ж автоматична лінія пакування дозволяє розливати в каністри близько 60 тис. літрів на  добу.

У виробництві буде використовуватися сировина від провідних європейських і світових виробників.

Виробництво розпочнеться з добре відомої українським сільгоспвиробникам торгової марки «Паверфол», а саме формуляції Борон, Зерновий, Кукурудзяний, Олійний та інші.

Також в Україні будуть розроблятися нові формуляції добрив, робота над якими уже велася попередньо і зараз буде продовжуватися. На даний момент переговори щодо поставок нових формуляцій Паверфолів на ринок з провідними дистриб’юторами знаходяться у фінальній стадії.

На сьогодні під виробництво рідких добрив уже повністю облаштований склад для зберігання готової продукції та сировини в зимовий період. В планах компанії на 2019 рік  масштабне будівництво складських поміщень для зберігання сировини, тари та готової продукції загальною площею 11 тис. кв. м.

На сьогодні основним ринком для добрив власного виробництва являється Україна, де компанія як імпортер займає одну з лідируючих позицій. Тому на перший рік роботи компанія розраховує поставити 90% виробленої продукції на вітчизняний ринок. А до 10% буде експортувати в країни СНГ такі як Молдова, Грузія, Узбекистан, Казахстан. В перспективі на 3-5 років комерційний директор розраховує, що доля експорту зросте до 30-50%.

Друга лінія виробництва проектується під виробництво кристалічних комплексних водорозчинних NPK добрив з мікроелементами таких ліній як Новалон, Новалон Фоліар, Нутріфлекс та інших, котрі належать дистриб’юторам компанії ТерраТарса.

Інфоіндустрія