20.01.2020
Заходи захисту рослин в посівах озимих культур урожаю 2020 року, багаторічних насадженнях продовжуються. На сьогодні забезпеченість сільгосппідприємств засобами захисту рослин для проведення робіт із захисту посівів сільськогосподарських становить 7% до їх потреби для проведення заходів захисту рослин у весняно-літній період 2020 року, в тому числі гербіцидами 6%.
Повсюди впродовж звітного періоду рослини озимих культур знаходилися у стані неглибокого зимового спокою, деякі рослини повільно вегетували. Перезимівля озимих культур відбувається за відсутності снігового покриву, мерзлого ґрунту та при незначній сумі від’ємних температур повітря. Опади відмічалися у вигляді снігу, мокрого снігу, дощу та мряки. Мінімальна температура на глибині вузла кущіння озимих та кореневої шийки багаторічних трав протягом підзвітного періоду не опускалася нижче 1-2ºС морозу, що було значно вище критичних температур вимерзання для даного періоду. За вказаних погодних умов не відбувається розвитку та поширення хвороб, інфекційний запас яких наявний на частині посівів озимих зернових та ріпаку.
Волога погода з позитивними температурами сприяє розмноженню комірних шкідників, зокрема кліщів, комірного та інших видів довгоносиків, які виявлені в насіннєвому та фуражному матеріалі господарств центральних, південних та західних регіонів. За виявлення зараженості зерна шкідниками проводять обов’язкове обеззаражування збіжжя дозволеними до використання препаратами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в України».
Повсюди фітоекспертизою насіння ярих зернових та зернобобових культур виявлені збудники альтернаріозу, аскохітозу, гельмінтоспоріозу, бактеріозу, фузаріозу, сірої гнилі, інших хвороб в межах 1,5-5%. Оздоровлення кондиційного насіннєвого матеріалу досягається протруєнням його препаратами, вибір яких залежить від спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.
Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживслужби
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: