Загальні витрати в перший рік вирощування равликів становлять від 100 до 120 тис грн

Для вирощування равликів з мальків до готової продукції потрібна земельна ділянка від 10 соток, можливість підключення до водопостачання. Робочий сезон триватиме з кінця травня по вересень. В цей період на полі дорощування потрібно буде працювати щодня протягом двох години. На час підготовки поля потрібно буде задіяти  2-3 людини, а на період збору - щонайменше три працівника.

Технологія дорощування равликів починається із вспашки землі, посадки перко та обладнання системи зрошення. На другому етапі потрібно буде встановити бортову сітку, піддони та організувати висадку малька. Його можна придбати в Асоціації равлиководів України ProSnail. Вони ж гарантують викуп готової продукції в кінці сезону. Про це йшла мова під час конференції «Вся правда про равликовий бізнес. Як заробляти на вирощуванні равлика у власному городі. Основи равликівництва».

На 10-12 сотках можна виростити до 3 т равлика. Минулого року ціна за тонну равлика першого сорту становила 2200 євро.

До одноразових витрат відноситься купівля дерев’яних щитів, бортової сітки та стовпчиків для огорожі, а також обладнання для поливу. Ці витрати можуть скласти 30-45 тис. грн.  Мальок з розрахунку на 3 тонни дорослого равлика коштує 1500 євро. Готова кормова суміш обійдеться в 30-36 тис грн за 3 тони. На поточні витрати (пакувальна сітка, ящики, перко) потрібно ще близько 2,5 тис грн.

 

ІА «Інфоіндустрія»