Захист угідь від мишоподібних гризунів

Рівень життєдіяльності мишоподібних гризунів на поліссі, лісостепу та степу.Полісся.

Протягом звітного періоду танення снігового покриву, різкі коливання температур, що призвели до утворення льодової кірки, негативно вплинули на життєдіяльність мишоподібних гризунів. Активного розмноження і шкідливості не відмічається. Чисельність жилих колоній на гектарі в посівах озимини Закарпатської, Івано-Франківської, Житомирської, Львівської, Чернігівської областей становить 1-3, які здебільшого розміщені по краях полів. В межах колоній ступінь пошкодження рослинозимих культур переважно слабкий.
Лісостеп.

На більшості площ озимих зернових та ріпаку зберігається допорогова (1-2 жилих колоній) чисельність гризунів. Скрізь у багаторічних травах мають місце 2-5 жилих колоній на гектарі. Спостерігається стабілізація чисельності гризунів через періодичне затоплення талими водами жилих нір (Київська, Хмельницька обл.).
Степ.

Підвищення температури повітря у денні години зумовили танення снігу, що в свою чергу призвело до затоплення нір гризунів, загибель яких становить 15-50% (Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, ін. обл.). На 8-20, макс. 50% обстежених площ озимих зернових та ріпаку зберігається 1-3 жилих колоній. На посівах багаторічних трав, в садах виявляють 3-8 жилих колоній на гектар, в колонії по 4-8 жилих нір. В південних районах за потепління відмічається незначна активізація мишей.
Надалі розвиток мишоподібних гризунів залежатимуть від погодно кліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців. За середньодобової температури +5ºС відновиться розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи, інших стацій. Для попередження пошкодження посівів озимини обмеження чисельності гризунів здійснюється через затруєння нір дозволеними до використання родентицидами.

Захист сільськогосподарських угідь від мишоподібних гризунів в осінньо-зимовий період 2018-2019 рр. проведений на площі 881 тис. га (в аналогічному періоді 2017–2018 рр. – 639 тис. га), з яких озимих зернових культур оброблено 548 тис. га (в аналогічному періоді 2017–2018 рр. – 422 тис. га).

Найбільше в осінньо-зимовий період 2018-2019 рр. захист сільгоспугідь від мишоподібних гризунів проведений в Лісостепу та Степу, а саме в господарствах Хмельницької (173,2 тис. га), Тернопільської (144,2 тис. га), Херсонської (113,3 тис. га), Одеської (100 тис. га) та Вінницької (91,7 тис.га) областей.
Хімічними родентицидами оброблено 792 тис. га, біологічними – 89 тис. га сільгоспугідь.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry