Закордонна теплична продукція поки що переважає на українському ринку

Одним з головних завдань для Мінагрополітики сьогодні є диверсифікація товарної структури виробництва та експорту в аграрному секторі з особливим фокусом на формуванні доданої вартості. Тому розвиток тепличного виробництва в Україні може стати одним із цікавих нішевих напрямків бізнесу для українського аграрного виробника. Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час «VI голландсько-українського форуму з тепличної індустрії».

«Сьогодні Україна стала одним з великих виробників таких базових культур, як зернові та олійні. Але головним завданням для нас є економічно обґрунтована диверсифікація товарної структури виробництва та експорту, а також розвиток ринків збуту. А продукція тепличної галузі – цікава ніша, яка, до того ж, допомагає забезпечувати споживача корисними продуктами харчування», — заявила заступник міністра.

За словами Ольги Трофімцевой, сьогодні в Україні працює 48 потужних промислових тепличних господарств. Але обсяг виробленої продукції в теплицях далеко не достатній для забезпечення внутрішнього попиту. Якщо брати ситуацію на ринку на поточний момент, українська теплична продукція займає не більше 20% ринку, в пік сезону – біля 50%, а решта – це імпорт. «Тепличне господарство створює довший ланцюг виробництва, який потребує високої технологічності. Починаючи з використання якісного насіння, будівництва самого комплексу, первинної переробки і доведення продукції до товарного вигляду для кінцевої реалізації. Але такий ланцюг може існувати лише у промислових тепличних господарствах, які вкладаються в енергозберігаючі технології, в забезпечення якості продукції та необхідну сертифікацію», — зауважила Ольга Трофімцева.

За словами заступника міністра, незважаючи на порівняно великі інвестиції, необхідні для започаткування тепличного бізнесу, та відносно невисоку рентабельність, спостерігається відкриття нових комплексів, у тому числі, за участі іноземних інвесторів. Також, наприкінці форуму, Ольга Трофімцева подякувала нідерландським колегам та особливо Посольству Королівства Нідерланди за технічну підтримку та спільні проекти, які сфокусовані якраз на секторах виробництва нішевих продуктів, таких як овочі та фрукти, ягоди та тепличне господарство.

Інфоіндустрія