Закупівельні ціни можуть залишити малину незібраною

Тривалі відключення електроенергії істотно вплинуть на функціонування ягідної галузі в Україні, зокрема на заготівлю всіх ягід, які заморожуються, – розповів в інтерв’ю для SEEDS Президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник, пише сайт jagodnik.info .

На його думку, обмеження електропостачання у першу чергу торкнеться закупівлі малини, оскільки вона вимагає дуже багато кіловат для того, щоб її заморозити. І це велика проблема, яка істотно вплине на ціни для виробників.

– Відключення електропостачання впливає не тільки на ціни. Я знаю заводи середнього розміру, які, в принципі, відмовились працювати у цьому році з ягодами саме через питання з електромережею. Що це значить? Що якась кількість заводів працювати не буде. Малини на ринку стане більше, чим охочих її купити. Це означає, що будуть крутити носом і купувати її умовно по 15 гривень, або за безцінь. Хто не хоче – може не збирати.

Тарас Баштанник прогнозує, що ціна на малину цьогоріч буде орієнтовно 55-65 гривень. Якщо ціна на малину буде меншою за 40 гривень, – її просто ніхто не буде збирати.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry