Закупівельні ціни на молоко: перші сигнали до зниження

Аналітики Асоціації виробників молока відзначають, що перший місяць поточного року позначений продовженням висхідного тренду закупівельних цін на молоко.  Середня ціна екстраґатунку за місяць зросла на 3,9% та становить 9,42 грн/кг (з ПДВ), річний приріст —  майже 49%. Вищий ґатунок в порівнянні із груднем 2016 року подорожчав на 4,82%, а із січнем на 46,6% — до 8,81 грн/кг (з ПДВ). Найбільше за останній місяць зросла ціна на перший ґатунок — + 7% — 8,59 грн/кг. Річний приріст склав 48,2%.

Проте, на останньому тижні січня ціни дещо змінили тренд. Так, молоко екстраґатунку в порівнянні із попереднім тижнем не змінилося в ціні та становить 9,43 грн/кг, вищий ґатунку подешевшало на 4 копійки — до 8,81 грн, а от першого, навпаки, зросло на 20 копійок — до 8,82 грн.

Крім того, перші сигнали зниження цін на сировину для населення вже почалися. Наближення весни, дає можливість закупівельникам знижувати цінову планку для тих регіонів, де ціна перевалила за 6 грн/кг. І починаючи з другої декади місяця, варто очікувати, що така тенденція буде тільки підсилюватися.

Що стосується промислових господарств, то в кінці січня ціни на молоко почали стабілізуватися. Переробники наголошують на тому, що після 15 січня будуть переглядати ціни в бік зниження. Проте вони розуміють, що цього року, враховуючи ситуацію, яка сформувалася, молока буде недостатньо і в сезон «великого молока» суттєво знизити ціну швидше за все не вдасться.

З іншого боку, механізм розподілу передбачених дотацій для фермерів поки що до кінця не зрозумілий і чи будуть надходити кошти вчасно та в повному обсязі поки не відомо. Тому це створює додаткові ризики для фермера, які варто включити в ціну молока.

В той же час, стабілізація курсу гривні за останні декілька тижнів призвела до того, що ціни на молочні продукти також дещо стабілізувалися, а  по деяких позиціях навіть «просіли». Так,  курс гривні НБУ станом на 2 лютого становив 27 грн/дол., що на 71 копійок нижче, ніж місяць тому.

Так, ціна на молоко за місяць зросла на 12% та становить 6,53 грн/кг. Кефір додав у ціні 10% та коштував в середньому 25,09 грн/кг. Що стосується йогуртів,  то ціна на нього протягом місяця мала коливаючу динаміку і досягла свого піку 27 січня — 49 грн/кг, після чого опустилася до 46,62 грн. За місяць ціна на нього опустилася на 39 копійок. Наразі, щоб збільшити продажі, мережі вдаються до різного роду акцій та знижок.

Вершкове масло на внутрішньому ринку за місяць дещо подешевшало — на 18 коп. Так, станом на 3 лютого кілограм масла жирністю 82,5% коштує 167,60 грн/кг.

 Говорити про те, як буде розвиватися ситуація упродовж року, можна буде лише після реальних виплат дотацій фермерам. Якщо гривня буде зміцнюватися й надалі, а ціни на молоко опустяться (що досить ймовірно для приватного сектору), то до кінця місяця можна буде очікувати просідання цін на молочні продукти в роздрібі в межах 2-5%.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry