Закупівельні ціни на молоко зросли до 8,20 грн/кг

Через скорочення виробництва ціни на молоко і молочні продукти продовжують зростати.

На минулому тижні середня ціна на молоко ґатунку екстра склала 7,93 грн за кг — 6 копійок вище, ніж тиждень тому. Найвищу ціну за нього платили в Полтавській області – 8,20 грн за кг, найнижчу – Запорізькій – 7, 40 грн за кг.

Середня ціна за вищий ґатунок склала на минулому тижні 7,32 грн/кг, що на 12 коп. вище встановленої на попередньому. Максимальну ціну за нього платили в Дніпропетровські області — 8,30 грн/кг, а найнижчу в Луганській — 6,20. Про це повідомляють в аналітичному відділі Асоціації виробників молока.

Ціна на молоко першого ґатунку зросла найбільше – на 16 коп. та перетнула позначку в 7 грн — до 7,05 грн/кг. Максимальну ціну за таке молоко платили у Тернопільській та Волинській областях — 7,50 грн/кг, а найнижчу — у Львівській — 6,20 грн.

За даними АВМ, зростають ціни і на полицях магазинів. Так, за минулий тиждень молоко пастеризоване 2,5% жирності (плівка) подорожчало на 20 коп. — до 18,70 грн. Середня ціна на кефір зросла на 10 коп. — до 20,10 грн. Масло селянське подорожчало на 2,50 грн (123 грн/кг), а сир Російський додав близько двох гривень (130,4 грн/кг).

Однією з причин зростання цін є подальше скорочення виробництва молока, зазначають експерти. Так, за десять місяців 2016 року в Україні було вироблено 9 млн 26,1 тис. тонн сировини – на 2,3% менше, ніж за відповідний період минулого року. А у жовтні було вироблено 855 тис. тонн – на 10% менше, ніж у вересні. Причина скорочення виробництва полягає в тому, що з часів кризи 2014 року кількість поголів’я корів скорочується. При цьому закупівельна ціна на молоко протягом останніх двох років майже не змінилася. Це стало причиною дефіциту молока на ринку. Крім того, відіграє свою роль фактор сезонності – в осінньо-зимовий період корови знижують свою продуктивність, що призводить до зростання цін на сировину. В боротьбі за обсяги молока переробники піднімають ціни на нього. Деякі з них (в першу чергу компанії, що працюють на внутрішній ринок) навіть у збиток собі.

Продовжує зростати собівартість виробництва. В першу чергу цьому сприяє ситуація на валютному ринку. З початку минулого тижня гривня по відношенню до долара знову почала втрачати свої позиції. Так, станом на 11 листопада на міжбанку долар досягнув позначки 25,61 грн, тоді, як в понеділок, 7 листопада, він був на рівні 25,57 (+4 коп.). Підвищуються ціни на дизпаливо – за минулий тиждень дизпаливо подорожчало на 42 коп. до 20,47 грн/л.

Комплекс цих факторів призвів до подальшого зростання цін на полицях – середні роздрібні ціни на молочні продукти додали в ціні від 10 коп. до двох гривень за минулий тиждень. Виробники цільномолочної продукції намагаються не піднімати роздрібні ціни, адже показники продажів почали активно падати. Деякі транснаціональні переробники почали вдаватися до різного роду акцій, аби хоч якось підтримати продажі. Експортнорієнтовані компанії, в свою чергу, намагаються корелювати ціни під впливом росту експортних цін та активно переглядають прайси для внутрішнього ринку. Це в першу чергу стосується масла, сиру та сирного продукту.

Инфоиндустрия

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry