Заступник голови ВАР про неонікотиноїди

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов висловив свою позицію з приводу заборони неонікотиноїдів.Неонікотинойди є аналогами нікотину й найпередовішими пестицидами. Їх перевага у тому, що вони вбивають виключно комах, тваринам і людям у дозах, які використовуються при обробці полів, вони не шкодять. Людина може померти тільки, якщо проковтне кілька картриджів електронних цигарок. Людині, щоб отримати судоми, потрібна одна крапля чистого нікотину, а коню — 500 крапель, щоб він загинув. Таку кількість нікотину отримати неможливо. Миші і хом’ячки ще стійкіші до нікотину, ніж люди, оскільки постійно їдять пасльонові.

Унікальність неонікотиноїдів у тому, що ними не можна вбити або нашкодити здоров’ю мишей, птахів, людей та інших хребетних при їх використанні. А ось комах, у тому числі бджіл, неонікотиноїди дійсно знищують.

Щодо заборони в ЄС. Так, під тиском зелених, у ЄС примудрилися формально заборонити їх використання. У результаті, шість країн ЄС, включаючи Німеччину, офіційно повідомили Єврокомісію про те, що вони не дотримуватимуться цієї заборони. А решта країн ЄС щорічно отримують спеціальні дозволи на використання неонікотиноїдів для обробки конкретних культур. Усього не менше 20 дозволів на кожну країну на рік, у результаті всі ключові культури в ЄС, як і раніше, обробляються неонікотиноїдами, оскільки кращої альтернативи немає. Всі їх замінники отруйні не тільки для комах, але й для інших хребетних і людей.

Україна використовує помітно менше ЗЗР, ніж розвинені країни, у тому числі й країни ЄС. У рази менше на гектар. Тому заяви про те, що українські аграрії жахливо забруднюють навколишнє середовище це маячня.

Бджоли теж комахи, тому будь-який пестицид, тобто речовина, що вбиває комах-шкідників, буде вбивати і бджіл. У чому вихід? У тому, що потрібно налагодити систему оповіщення бджолярів про обробку полів пестицидами, усіма пестицидами, а не тільки неонікотиноїдами. У свою чергу, бджолярі повинні просто не випускати бджіл з вуликів або перевозити їх подалі від полів, які обробляють неонікотиноїдами, на час обробки.

Така система оповіщення працює в розвинених країнах, наприклад у США, Канаді, Новій Зеландії, Австралії і тій же Європі, але не у нас. Всі країни, крім країн ЄС, неонікотиноїди не лише не забороняють, а, навпаки, нарощують їх використання саме тому, що вони шкідливі тільки для комах, тобто мають високу селективність впливу і не забруднюють навколишнє середовище, як всі інші пестициди.

Чому у нас не працює система оповіщення бджолярів? Причини дві.

1.Відповідно до чинної нормативки для оповіщення аграрій повинен надрукувати оголошення в газеті або поклеїти його на паркані. Як ви розумієте, так надійно повідомити бджолярів не можна.
2.Самі бджолярі не реєструють пасіки, щоб не платити податки. Як кажуть фахівці, у нас зареєстровано не більше 10% всіх діючих пасік. А якщо пасіка не зареєстрована, то як можна зрозуміти кого повідомляти, навіть якщо поставити собі це за мету?

 

Інфоіндустрія за матеріалами ВАР

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry