Завищення митної вартості комплектуючих завдає шкоди вітчизняному машинобудуванню

«Українська Зернова Асоціація» (УЗА) звернулася до уряду України з проханням врегулювати проблему постійного завищення митними органами номінальної вартості імпортних комплектуючих для українських виробників сільськогосподарської техніки та обладнання. Про це повідомляє прес-служба УЗА.За оцінками експертів УЗА, загальна сума необґрунтованого збільшення органами Державної митної служби України митної вартості імпортованих комплектуючих і матеріалів для виробничих потреб 2019-2020 рр. може досягти десятків мільйонів гривень.

Подібні сумнівні рішення митних органів мають суттєвий негативний вплив на вітчизняних товаровиробників і економіку країни в цілому. Підприємства втрачають конкурентоспроможність, адже компанії, завозять готову продукцію, імпорт без відповідного завищення номінальної вартості і при цьому платять менше податків, ніж виробники, які створюють додаткову вартість в Україні. Така ситуація, відповідно, призводить до вимушеного скорочення робочих місць.

Згідно з повідомленням, до УЗА все частіше звертаються компанії-члени асоціації щодо безпідставного, необґрунтованого збільшення органами Державної митної служби України митної вартості товарів, з якої вітчизняні підприємства-виробники постійно стикаються при здійсненні господарських операцій з купівлі імпортних матеріалів, комплектуючих і запасних частин, що ввозяться на територію України для використання у виробництві вітчизняної техніки, обладнання, машин і обладнання.

Митниця на свій розсуд самовільно завищує митну вартість імпортованих комплектуючих і запчастин незважаючи на надання їй достатніх документальних підтверджень вартості товарів. При цьому, митні органи не надають конкретних доказів або аргументів, і ніяких доказів заявленої митної вартості.

Наприклад, розповіли в УЗА, митниця завищила для однієї української компанії вартість імпортованих 100 т металовиробів на 25% з $ 1,54 до $ 1,93 за кг, що спричинило необґрунтоване збільшення податкових зобов’язань на 263 250 грн. Інший приклад – митниця збільшила митну вартість коліс для сільськогосподарської техніки на 53%, що збільшило податкові зобов’язання на понад півмільйона гривень за останній рік.

І це тільки по двох випадках, яких десятки і сотні при імпорті товарів, підкреслили в Асоціації

З огляду на ситуацію, представники УЗА просять Кабмін ініціювати зміни до законодавства:

  • заборонити митним органам застосовувати коригування митної вартості товарів, вартість яких визначена в зовнішньоекономічному договорі (контракті) і додатках до нього, і зазначена в митних документах;
  • визначити законодавчо вичерпний перелік товарів, щодо яких митні органи можуть застосовувати коригування митної вартості та впровадження чіткої процедури здійснення перерахунку митної вартості товарів;
  • виключити можливість неоднозначного трактування митної вартості, з встановленням прямої заборони здійснювати перерахунок митної вартості товарів шляхом зміни одиниці виміру. Наприклад, митну вартість товарів, визначених кількісно в одиницях, перераховувати за вагою таких товарів;
  • законодавчо встановити обов’язок керівника митного органу затверджувати рішення про коригування митної вартості товарів та встановити його персональну відповідальність за прийняття необґрунтованого, безпідставного, протизаконного рішення, яке передбачатиме, звільнення з державної служби, позбавлення всіх пільг, законодавчо встановлених для держслужбовців, довічна заборона обіймати посади на державній службі.
  • Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry