Земельна реформа. Як скористатися можливостями?

Мораторій в Україні 20 років стримував розвиток нашої країни. Із 1 липня, після відкриття ринку землі країна вступила в новий етап земельних відносин.

Що змінилося після зняття мораторію:

Відповідно до нового законодавства, тепер землевласник законно може обмінятися паєм, продати або передати землю у спадок. Закон захищає інтереси власника: продавати землю дешевше, ніж номінальна вартість, заборонено. А головне, – що завдяки реформі землевласник стає багатшим, бо зростає вартість землі й оренда. Він може і самостійно обробляти землю, бо бути фермером тепер перспективно. Цифровізація агросектора – це ще одна частина реформи, завдяки якій усі угоди на ринку стали прозорими. Тож тепер у рейдерів не буде шансів, бо власник може перевірити свої документи онлайн.

Відчутні зміни відбулися і для малих фермерів. Вони тепер можуть брати дешеві кредити на розвиток бізнесу і користуватися програмами державної підтримки. Маючи власну землю, можна без остраху вкладати кошти в техніку, інвестувати в нові технології й мати більший прибуток, вирощуючи багаторічні культури. Із власною землею фермер може не боятися, що оренду не продовжать. Аграріям, які обробляють орендовану землю, держава надала першочергове право ці ділянки викупити. Навіть із відстроченням платежів. А з відновленням зрошення землі будуть давати більше врожаю і відновити канали на своїй землі буде простіше.

За кошти від оренди землі розвиватимуться й громади – можуть будувати школи, лікарні й дороги. Система прозорих аукціонів оренди через онлайн-платформу усуває будь-яку корупцію з цього процесу. А розробивши просторове планування територій, громада залучатиме інвесторів.

І в містах українці відчують наслідки змін. ​​Тепер купуватимуть не імпортну, а українську городину, – кажуть експерти, – бо ринок землі розвиватиме конкуренцію серед фермерів. Тож, товари будуть і якісні, і дешеві. А ще для українців в містах земля – це гарна інвестиція, — адже ціна на землю буде зростати. Економісти прогнозують, що тепер ВВП України зростатиме щороку на понад 3 % додатково. А екологи, – що відновлення зрошення допоможе боротися з посухами і врожай не залежатиме від кліматичних змін.

У Мінагрополітики очікують ухвалення закону про організацію водокористувачів та запуску агропорталу ДАР. Цими кроками, запевняють у Міністерстві, буде запроваджено повний пакет обіцяних змін земельної реформи.

Як отримати безоплатну правову допомогу:

Безоплатну первинну правову допомогу – консультації та роз’яснення щодо своїх прав – можуть отримати всі громадяни України, іноземці, особи без громадянства, у тому числі біженці чи особи, які потребують додаткового захисту. Зокрема, цього року до системи безоплатної правової допомоги надійшло понад 40,4 тис. звернень щодо отримання консультацій та роз’яснень з питань земельного права.

«Найпоширеніші правові питання у сфері земельних правовідносин, з якими звертаються люди до системи безоплатної правової допомоги – безоплатна передача земельної ділянки, припинення договору оренди, присвоєння кадастрового номера, встановлення меж ділянки, порядок укладення договору купівлі-продажу землі»,  – розповів в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Отримати правову допомогу можна в центрах та бюро системи БПД (усього в Україні їх понад 500) або дистанційно (телефоном – 0 800 213 103 чи онлайн – https://www.legalaid.gov.ua).

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry