Землю стали купувати активніше

Площа земель, щодо яких зареєстровано правочини в рамках ринку землі, в серпні майже в три рази більша, ніж у липні: 17,3 тис. га проти 6 тис. га. Про це повідомив  заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба під час прес-конференції, присвяченій двомісячним підсумкам ринку землі, передає ІА “Інфоіндустрія” з посиланням на МінАПК.

“Ми бачимо тенденцію до збільшення угод купівлі-продажу майже в три рази. Можна сказати, що рівень довіри людей до земельної реформи збільшився. На сьогодні середня кількість угод в день становить близько 200, середній розмір земельної ділянки коливається у межах 2 гектарів. Всього наразі налічується близько 11 тисяч угод”, – розповів Тарас Дзьоба.

Він додав, що лідером залишається Полтавська область, там зафіксовано найбільше транзакцій. Йдеться про 2,7 тис. га, або більше 0,12 % від усієї площі с/г земель області. Далі в трійці лідерів – Харківська та Кіровоградська області, 0,10% та 0,09% всієї площі с/г земель області відповідно.

“Наша аналітика показує, що в 65 % угод фігурує товарна земля, решта 35 % – особисте селянське господарство (ОСГ)”, – зазначив Тарас Дзьоба.

Заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко зауважив, що вже завершується робота над запуском автоматизованої системи моніторингу земельних відносин.

“Поки система моніторингу повноцінно запрацює, усі ключові цифри, які характеризують ринок землі, можна переглянути на сайті Держгеокадастру в розділі “моніторинг земельних відносин””, – наголосив Анатолій Мірошниченко.

За його словами, на минулому тижні завершилася робота над оновленням технічного завдання на функціонування системи моніторингу, яка відображатиме інформацію за кожним кадастровим номером.

“На минулому тижні завершилася робота над оновленням технічного завдання. Маємо надію, що до кінця сьогоднішнього робочого дня ми перейдемо до представлення вдосконаленого формату системи моніторингу”, – резюмував Анатолій Мірошниченко.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry