Знову з’являються стихійні звалища тари з під пестицидів

Відповідальні виробники ЗЗР укладають угоди про збирання, зберігання, утилізацію використаної тари із компаніями, які мають відповідні ліцензії. На сьогодні в Україні всього 12 компаній мають право на поводження із тарою з-під пестицидів. З них 7 компаній мають ліцензії на утилізацію такої тари. Рішення про видачу ліцензій приймає Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Відповідні послуги цих компаній оплачують виробники ЗЗР.

Днями стало відомо про прикрий випадок – у Хмельницькій на території Дунаєвецької міської ради області в лісі знайдено звалище використаних каністр з-під засобів захисту рослин. За інформацією Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області, площа засміченої ділянки становить 104 м2.

Громадська спілка “Український контроль аграрного захисту” (УКАЗ) нагадує агровиробникам, що стаття 17 Закону України «Про відходи» зобов’язує виробників продукції, що знаходилася в тарі, забезпечувати приймання та утилізацію цієї тари. Головне, що послуга є безкоштовною для фермерів та агровиробників.

Якщо господарство має порожню тару з-під ЗЗР, алгоритм дій такий:

  1. Зателефонувати до виробника ЗЗР і повідомити про необхідність утилізації тари. Контакти, за якими можна зв’язатися із виробником ЗЗР, вказані на кожній етикетці кожного продукту.
  2. Невдовзі із господарством повинна зв’язатися компанія, яка займається збиранням та іншими операціями із тарою цього виробника ЗЗР.
  3. У зручний для обох сторін час порожня тара вивозиться з території господарства.

Ця практика в Україні діє вже тривалий час і нею успішно користуються усі відповідальні господарства. Оплачують приймання та утилізацію тари виключно виробники засобів захисту рослин.

На даний момент не відомо, хто саме винний в утворенні звалища в Дунаєвецькому районі. Але матеріали передані до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, і слідство встановить усі обставини.

УКАЗ наголошує: утворювати стихійні звалища небезпечно для довкілля. Окрім того, це завдає прямих збитків усій громаді, адже на ліквідацію таких смітників витрачаються кошти місцевих бюджетів.

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry