Зустрічні вимоги – грошова відповідальність

Вишеградська четвірка закликала Єврокомісію розглянути введення поворотних застав для імпортерів українського зерна.

Аграрні міністри Вишеградської групи (Чехії, Словаччини, Польщі та Угорщини) закликали Європейську Комісію посилити контроль за транзитом українського зерна «шляхами солідарності», а також запровадити зворотні застави для трейдерів, які здійснюють його експорт, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на інформацію міністерства сільського господарства Чехії. Про це сповіщає АПК-Інформ.

«Ми хочемо запропонувати Єврокомісії запровадити поворотні депозити або інший фінансовий механізм для трейдерів, які імпортують зерно з України. Якщо після завершення торгівлі вони зможуть довести, що зерно опинилося в країні, в якій воно перебувало, і пішло з Європи через порти Балтії або Польщі, вони отримають свої гроші назад. Головну роль відіграють торговці, тому що вони визначають, куди йдуть реалізовані товари», – зазначив міністр сільського господарства Чехії Марек Виборний.

Він також підкреслив важливість гарантій з боку України щодо того, що експорт українського зерна надходитиме до третіх країн, а не залишиться в Європі.

«Ми зацікавлені в тому, щоб допомогти Україні, яка захищається від російської агресії, і допомогти країнам, які залежать від українського зерна. Однак водночас ми хочемо отримати гарантії того, що це зерно не потрапить до країн ЄС і тим самим не обвалить ринок», – наголосив міністр.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry