Звичайна рицина може контролювати небезпечні нематоди

Бразильські дослідники розробляють біонематоцид на основі Ricinus communis, відомої як рицина (джерело рицинової чи касторової олії).

В партнерстві Agreenvir Soluções Biotecnológicas з Бразильскою корпорацією сільськогосподарських досліджень Embrapa створюється біодобриво на основі рицини з біонематоцидною дією. Польові дослідження показали, що застосування такого добрива зменшує кількість нематод на 60% в порівнянні з контрольним пасовищем (не вносили нічого) та на 71.84% в порівнянні з пасовищем, де вносили карбамід. В даному контексті визначали рівень гельмінтів, що живуть в організмі тварин.

В окремих регіонах до 90% стада заражено гельмінтами, через що скотарі вимушені витрачати багато коштів на застосування протигельмінтних препаратів. Паразити з часом пристосовуються до препаратів, а залишки протигельмінтних потрапляють в навколишнє середовище та у м’ясо.

Наразі дослідники налагоджують співпрацю з виробниками добрив для перевірки ефективності свого добрива після грануляції та шукають нові можливості для додаткових польових досліджень.

Повідомляє AgroPages

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry