Звіт СОТ з антидемпінгу нітрату амонію: святкують і Україна і Росія

20 липня, на сайті Світової організації торгівлі опубліковано звіт Групи експертів в рамках процедури врегулювання суперечок у справі Російської Федерації проти України DS493 «Україна – антидемпінгові заходи щодо нітрату амонію».

 

 

Обидві сторони спору висловлюють оптимізм з приводу висновків СОТ, звертаючи увагу на аспекти, у яких організація їх підтримала.

 

Мінекономрозвитку України підкреслює, що група експертів не заперечила позицію України в частині необхідності дотримання ринкового принципу формування вартості експортного товару та відхилила ряд процесуальних вимог Росії.

 

«Це важливе рішення, бо ним визнано право на проведення коригування при підрахунку нормальної вартості товару у випадку доведення її “неринкового” характеру. Така практика дозволяє створювати умови для функціонування конкурентного ринку з рівними умовами для всіх його учасників» – прокоментувала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська.

 

Як вважає Н.Микольская, Росія створює для своїх підприємств штучні умов, що надають їм конкурентні переваги на ринках інших країн, і це є елементом торговельної агресії проти України. У прес-релізі не уточнюється, по які самі штучні умови йдеться, за думкою Інфоіндустрії, мова йде насамперед про низьку ціну на природній газ, яку отримують виробники РФ.

 

«Згадане рішення підтверджує право будь-якої країни-члена СОТ на повноцінний захист національних індустрій від недобросовісної конкуренції з боку імпортерів», – зазначається у прес-релізі Міністрества.

 

У той же час «групою експертів було прийнято рішення щодо недотримання українською стороною вимог СОТ щодо розповсюдження у 2014 році дії антидемпінгових заходів на групу компаній «ЄвроХім», на продукцію яких в 2010 році на підставі рішень суду було встановлено нульову ставку мита», визнає Міністертво економічного розвитку і торгівлі України.

 

Переможна риторика лунає і у російських ЗМІ. Постійний представник РФ при СОТ Генадій Овєчко прокоментував: «Ми розцінюємо це як безумовну перемогу Росії. Третейська група задовільнила переважну більшість наших претензій, і головніше за все – були підтримані найбільш принципові із них». «Як наслідок, заходи України були визнані невідповідними положенням угоди СОТ з антидемпінгу. Третейська група зобов’язала Україну привести свої заходи до відповідності з правилами організації». Він також пояснив, що у принциповому плані Росія оскаржувала методику енергокоректировок.

 

Мінекономрозвитку України повідомив, що наразі готується детальний аналіз рішення Групи експертів членами Міжвідомчої робочої групи із забезпечення захисту прав та інтересів України в торговельно-економічній сфері в рамках СОТ у цій справі. Це здійснюється для визначення доцільності подачі апеляції або шляхів імплементації рекомендацій Групи експертів, що буде враховувати національні інтереси України та не завдасть шкоди її позиції у справі.

 

На фото – Степан Кубів, Перший Віце-прем’єр-міністр України — Міністр економічного розвитку і торгівлі.

 

Інфоіндустрія з використанням матеріалів me.gov.ua  і tass.ru

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry