Дефіцит молока в РФ сягнув 23%

У 2016 році молочна галузь Росії втратила 158 тис. голів молочного стада і 73 тис. т молока щодо попереднього року. Дефіцит сирого молока досяг 23% від обсягу споживання.

Проте Мінсільгосп обіцяє ліквідувати дефіцит до 2020 року за рахунок підвищення надоїв і будівництва нових молочних ферм, що дасть приріст у 5 млн т молока. Таким чином, загальний обсяг виробництва молока повинен досягнути 35,7 млн ​​т, в першу чергу завдяки приросту з боку сільгосппідприємств (майже 3 млн т) і фермерських господарств (2 млн т).

За даними Мінсільгоспу, скорочення виробництва молока в 2016 році відбулося за рахунок особистих господарств, тоді як сільгосппідприємства і селянсько-фермерські господарства, навпаки, додали в обсязі. Це відбувається на тлі зростання цін на молоко: зараз ціна на молоко становить рекордні 24 рубля за літр, при тому, що в січні минулого року вона недотягувала до 22 рублів. Однак при такій ціні на молоко підвищилася рентабельність його виробництва, і з урахуванням держпідтримки це повинно стимулювати приплив інвестицій в молочну галузь, вважають у відомстві. Падіння обсягів виробництва неминуче позначиться на кінцевих цінах на молочну продукцію; учасники та експерти прогнозують, що в 2017 році зростання цін на молоко становитиме, як мінімум 10%.

Інфоіндустрія