154-те засідання Виконавчого комітету ЄОЗР

14-15 травня 2019 року в штаб-квартирі Європейської та Середземноморської організації захисту рослин (ЄОЗР) в м. Париж (Франція) пройшло 154-те засідання Виконавчого комітету ЄОЗР.

Цього року засідання проводилось під головуванням Віце-Президента ЄОЗР – Директора Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва і розсадництва Держпродспоживслужби  Андрія Челомбітка.

Від України в роботі 154-го засідання Виконавчого комітету ЄОЗР взяв участь також начальник відділу двостороннього співробітництва та міжнародних заходів Управління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби Ігор Мельник.

Після привітання учасників, Секретаріату ЄОЗР, а також нових країн-членів ЄОЗР – Ізраїлю і Чехії були розглянути та погоджені протоколи попереднього 153-го засідання Виконавчого комітету.

Впродовж своєї дводенної роботи Виконавчий комітет розглянув:

– проект річного звіту ЄОЗР за 2018 рік;

– зміни, що відбулись у керівництві ЄОЗР та Виконавчого комітету ЄОЗР (переобрання генерального директора ЄОЗР Ніко Хорна).

– прогрес в досягненні цілей Стратегії 2015-2020.

Також були розглянуті основні стратегічні цілі ЄОЗР:

1. Поліпшення захисту здоров’я рослин (оновлення інформації на сайті ЄОЗР, переглянутий стандарт щодо мармурового клопа – Halymorpha halys, в зв’язку із загрозою його поширення акліматизації, застосування кодів ЄОЗР, розроблення бази даних з резистентності і багато іншого);

2. Підтримка і зміцнення відносин між країнами-членами ЄОЗР (група з глобальних фітосанітарних заходів провела три регулярних зустрічі – це семінар МКЗР в Биково, зустріч в ході 13 сесії МКЗР в Римі, та зустрічі там же з NAPPO s COSAVE);

3. Створення можливостей для управління проектами (ЄОЗР бере участь у низці заходів, які частково або повністю фінансуються з бюджету).

Окремо на засіданні Виконавчого комітету розглянуто 5 поточних проектів ЄОЗР:

1. Euphresco;

2. Q-Банк;

3. Інформаційний проект ЄОЗР і проект по ЄОЗР кодах;

4. Дослідницькі проекти;

5. Координаційний центр з незначного використання.

Також було розглянуто стан виконання Робочої програми на 2019 рік, склад робочих груп ЄОЗР, календар заходів ЄОЗР на 2020 рік та пропозиції щодо основних подій 2021 року.

В рамках цього засідання, серед інших питань опрацьовувались і фінансові питання ЄОЗР (огляд заборгованості по внесках, проект фінансового звіту за 2018 рік, очікуване фінансове становище 2019 року, проект бюджету на 2020 рік та інше).

Також учасники засідання окремо обговорили такі важливі питання світового масштабу:

– відносини ЄОЗР з Європейським союзом;

– відносини ЄОЗР з Євразійською економічною комісією;

– технічна консультація серед НОКЗР;

– міжнародний рік здоров’я рослин 2020;

– участь ЄОЗР в діяльності МКЗР та КФЗ – 14.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry