Альтернативний земельний законопроект Лабазюка забороняє купівлю угідь іноземцям

У парламенті зареєстровано альтернативний урядовому законопроект №2178-6 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який забороняє іноземцям скуповувати землю та надає фізичним особам першочергове право викупити землю. Проект зареєстрував народний депутат Сергій Лабазюк. Про це повідомила прес-служба політика.Автор переконаний, що запропонований урядом законопроект про ринок землі може привести до фактичного викупу українських земель іноземцями. Він пропонує альтернативний законопроект, який передбачає першочергове впровадження ринку землі лише для фізичних осіб – громадян України.

Надалі, з 1 січня 2023, пропонується надати доступ до ринку юридичним особам, кінцевим бенефіціарним власником яких є виключно громадяни України.

Пропонується встановити наступні суб’єкти набуття права власності:

-громадяни України;

-юридичні особи України, створені за законодавством України, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є виключно громадяни України;

-територіальні громади;

-держава.

“Такий запобіжник покликаний унеможливити зловживання щодо масового скуповування земель у українців іноземними суб’єктами”, – переконаний Лабазюк.

Крім того, законопроектом пропонується встановити обмеження щодо загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності фізичних осіб – до 500 га., юридичних – до 50 тис. га, що запобігатиме надмірному накопиченню масивів земель в одних руках.

Нагадаємо, з 2001 року в Україні почав свою дію мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Вказаний механізм мав на меті тимчасове стримування від неконтрольованого обігу земель, до моменту повної інвентаризації та розроблення прозорого механізму купівлі-продажу земель.

Наразі у приватній власності перебуває близько 30 млн. га сільськогосподарських угідь, що отримали у власність близько 7 млн. громадян. В той же час, близько 57% від загальної кількості отриманих паїв було передано в оренду по середній вартості близько 900 грн. за 1 га.

ІЦ УАК

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry