Буковинські митники вилучили 15 тисяч літрів гербіциду із завищеною вартістю

ТДС інформація про вантаж гербіциду «NICOGAN OD» (ADAMA) була невідповідною. 15 тисяч літрів селективного гербіциду для вагою 16,5 тис.кг вартістю майже 1,9 млн.грн. вилучено. Товар прямував з Румунії на адресу українського підприємства через пункт пропуску «Порубне-Сірет».Співробітники Буковинської митниці Держмитслужби, враховуючи дані аналітично-пошукової роботи та вивчення ризикових операцій, завадили спробі незаконного переміщення товарів через митний кордон України.
За цей місяць це вже друга спроба ввезти до України товар із використанням подвійного пакету документів.

В ході вивчення документів встановлено, що вартість товару завищено більш ніж удвічі, як у випадку з медобладнанням, спробу незаконного ввезення якого припинили нещодавно митники Буковини. Різниця між заявленою та фактичною вартістю товару виявилась цього разу також суттєвою: 151 200 доларів США та 70 950 євро відповідно.За словами в.о. начальника Буковинської митниці Іллі Самушка, такі дії можуть свідчити про можливе незаконне виведення валютних коштів з України, відмивання доходів, отриманих незаконним шляхом, незаконне отримання надприбутків шляхом формування фіктивної (завищеної) вартості товару, та втрат бюджетних коштів при його реалізації.
Так, вантажний автомобіль, який перевозив вантаж з Румунії на адресу українського підприємства, прямував через пункт пропуску «Порубне-Сірет». Для здійснення митних формальностей представник фірми-перевізника з України подав товаросупровідні документи, відповідно до яких у транспортному засобі переміщується вантаж «Гербіцид «NICOGAN OD».
Працівники митниці прийняли рішення щодо проведення поглибленого митного огляду транспортного засобу з вантажем. Було знайдено, ще один пакет документів на вантаж. В результаті встановлено невідповідність заявленій у ТСД інформації щодо відправника/продавця, одержувача, а також щодо вартості товару.

Таким чином, вчинено дії, спрямовані на переміщення товару через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для їх переміщення документів, що містять неправдиві відомості.
За даним фактом запроваджено справу про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст.483 Митного кодексу України. А що стосується товару – то згідно з протоколом 15 тисяч літрів селективного гербіциду для боротьби з бур’янами вагою 16,5 тис.кг вартістю майже 1,9 млн.грн. вилучено. Санкції статті також передбачають накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості предметів ПМП.

 

За даними Інфоіндустрії протягом 2019 року в Україну було імпортовано близько 105 тисяч літрів гербіциду “Нікоган”. На VIІI Київському агрохімічному форумі 21 лютого 2020 року ви зможете більш детально дізнатись про імпорт в Україну засобів захисту рослин.

 

 

Інфоіндустрія за матеріалами Буковинської митниці Держмитслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry