Чи вплине використання хлорпірифосу на аграрний експорт?

У лютому 2020 р. набули чинності зміни в Європейському Законодавстві, які заборонили використання інсектицидів з діючою речовиною хлорпірифос і хлорпірифос-метил. В Україні інсектициди на основі цих діючих речовин масово використовуються для обробки посівів більшості культур. Забороняється ввезення до країн ЄС сільськогосподарської продукції, що ...

У лютому 2020 р. набули чинності зміни в Європейському Законодавстві, які заборонили використання інсектицидів з діючою речовиною хлорпірифос і хлорпірифос-метил. В Україні інсектициди на основі цих діючих речовин масово використовуються для обробки посівів більшості культур.

Забороняється ввезення до країн ЄС сільськогосподарської продукції, що містить залишки цих речовин більше 0,01 мг/кг.

Такі умови блокують експорт продукції, яка при вирощуванні була оброблена інсектицидами на основі хлорпірифосу чи в комбінації з ним.

Зернотрейдери повідомляють, що не будуть закуповувати сільськогосподарську продукцію урожаю 2020 р., що містить залишки хлорпірифосу і хлорпірифос-метилу.

Інфоіндустрія

Раніше Інфоіндустрія повідомляла, що протягом останніх трьох років є невелике зниження об’ємів використання пестицидів на основі лише хлорпірифосу. Проте якщо сумувати об’єми препаратів, до складу яких він входить, наприклад, комбінації хлорпірифосу з циперметрином та хлорпірифосу з біфентрином – навпаки відмічається зростання.

Дозволені Переліком інсектициди, до складу яких входить хлорпірифос