Чого Україні варто очікувати від злиття Syngenta з ChemChina

Наприкінці червня 2017 року у м. Базель (Швейцарія) було оголошено про завершення угоди між Китайською національною хімічною корпорацією ChemСhina та швейцарською компанією Syngenta. Сума угоди купівлі була оцінена у 43 млрд доларів США (465 доларів США за акцію). Внаслідок проведеної угоди Syngenta змінила форму власності, єдиним акціонером стала корпорація ChemСhina. Була обрана нова рада директорів, яка складається з 8-ми чоловік, двоє з яких є представниками нового акціонера, головою Ради став Ren Jianxin з ChemChina.

З новим власником Syngenta планує збільшити інвестиції в створення ресурсів, необхідних для вирішення проблем сільгоспвиробників по всьому світу, а також зміцнити провідні позиції в бізнесі ЗЗР і стати компанією-виробником насіння № 3, продовжуючи інвестувати в бізнес і науково-дослідну роботу. За словами Гебхарда Рогенхофера, генерального директора компанії Syngenta в Україні, угода з ChemChina дозволить посилити позиції компанії на ринку ЗЗР та насіння.

«Протягом найближчих 5 років ми плануємо подвоїти свій бізнес у Китаї. Це стосується і насіння, і ЗЗР. У Китаї ми будемо використовувати і розвивати наші технології і ноу-хау для просування найвищих стандартів у галузі сільського господарства, безпеки харчових продуктів і навколишнього середовища, а також для підвищення урожайності сільськогосподарських культур», — запевнив Гебхард Рогенхофер.

Керівництво ChemСhina поділяє бачення Syngenta збільшити частки ринку, продовжити роботу на благо сільгоспвиробників і кінцевого споживача, підвищити продовольчу безпеку у всьому світі, що ґрунтуються на основі принципів технологічного лідерства, екологічної безпеки і стійкості сільського господарства.

Від об’єднання  з ChemСhina Syngenta очікує:

  • подальшого зростання бізнесу Syngenta і розширення присутності на ринках, що розвиваються, зокрема в Китаї;
  • активізації цифрових пропозицій у галузі сільського господарства;
  • посилення інвестицій в інноваційні технології, науку і дослідження для збільшення врожайності сільськогосподарських культур і одночасно збереження природних ресурсів, скорочення викидів СО2.

Як зазначив генеральний директор Syngenta в Україні, для українського представництва в фокусі залишаються подальше впровадження інновацій R&D в український АПК, інвестування в кадри, навчання фермерів, збереження родючості ґрунтів і ресурсів країни.

ChemChina і надалі інвестуватиме в реалізацію шести зобов’язань Плану Успішного Росту (The Good Growth Plan) і підтримку Фонду сталого сільського господарства Syngenta.

У рамках програми The Good Growth Plan Syngenta до 2020 року реалізує проект по боротьбі з деградацією сільгоспугідь на базі фермерського господарства «Широкоступ», Київської області. Компанія взяла на себе зобов’язання підвищити ефективність вирощування таких культур як кукурудза (8%) і соняшник (15%) без збільшення посівних площ, водоспоживання та інших витрат. Для реалізації проекту були відібрані господарства з трьох областей: Вінницької, Київської та Черкаської.

У рамках The Good Growth Plan також широко проводяться навчання працівників фермерських господарств правилам безпечного виробництва. Зокрема, фахівці компанії в 2016 році організували практичні тренінги та семінари для майже 700 аграріїв, де розповіли про заходи безпеки і правила при роботі із засобами захисту рослин.

Компанія також продовжить розвивати проекти корпоративної соціальної відповідальності різних напрямків, серед них: Лабораторія Інноваційних Рішень Syngenta в Мистецькому Арсеналі для дітей та батьків,   суспільно-природничий проект міського городництва «ОгоРодина» та соціально-освітні проекти: навчальний STEM агробіологічного профілю для школярів та нещодавно відкритий «Агроклас» в Національному еколого-натуралістичному центрі.

Про плани компанії на наступний сезон розповів Костянтин Іванюк, директор з маркетингу компанії  Syngenta в Україні. «Незабаром наша компанія зможе запропонувати ринку перший гібрид соняшнику 100% української селекції. Зараз він перебуває на стадії випробувань. Також портфоліо насіння соняшнику доповнять нові гібриди СИ Барбаті, СИ Розетта і Алькантара, які включені в програму Solguard – захисту соняшнику проти вовчка на трьох рівнях. З новинок 2017/2018 в сегменті ЗЗР представимо протруйник Вайбранс™ Інтеграл».

Костянтин Іванюк зауважив, що за час існування компанії в Україні Syngenta відкрила чотири науково-дослідних майданчика з агрохімії і насіння, чотири діагностичні центри з широким спектром лабораторних і технічних сервісів. У 2015 році в Дніпрі почав роботу Інститут із захисту насіння, а наприкінці червня цього року була відкрита наукова станція з селекції насіння кукурудзи та соняшнику. У планах компанії на найближчий період продовжити інвестування в дослідницьку станцію з агрохімії в Білій Церкві, Київської області.

 

Довідка. ChemChina — китайська національна хімічна корпорація, одне з найбільших підприємств у хімічній промисловості Китаю яке розробляє та виготовляє продукти хімічної промисловості через свої дочірні компанії. Займає 211-е місце серед компаній зі списку Fortune Global 500 у 2017 році. Основні шість бізнес-напрямків ChemChina:

  • високотехнологічні хімічні матеріали і спеціальні хімпродукти;
  • основні хімічні речовини;
  • нафтопереробка;
  • агрохімія;
  • шини і гумові вироби;
  • хімічне обладнання.

 

Довідка. Syngenta — провідна аграрна компанія, яка прагне підвищити рівень продовольчої безпеки в світі, надаючи можливість  мільйонам сільгоспвиробників раціональніше використовувати наявні ресурси. Є одним з лідерів у сфері виробництва засобів захисту рослин і насінництва. Завдяки передовим науковим знанням та інноваційним рішенням 28 000 фахівців у понад 90 країнах світу працюють з метою удосконалити сучасні підходи до вирощування рослин. Більше інформації на: www.syngenta.com та www.goodgrowthplan.com, Twitter® www.twitter.com/Syngenta

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби Syngenta