Ціни на «противірусні» овочі підскочили вгору

Коронавірус наганяє ціни на цибулю, часник та бджолопродукти.

За інформацією фахівця з розвитку плодоовочевого ринку Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP Олега Калініна, сьогодні цибулю з місця відвантажують за ціною 12 грн. за кг, ще 3 дні тому оптова ціна становила 6 грн. за кг цибулі.

В овочесховищах України залишилося не так багато якісної цибулі, оскільки на початку 2020 року її експортували в країни Близького Сходу, Молдову та Румунію.

Ціни на часник теж обіцяють бути непередбачуваними. За тиждень оптова ціна виросла з 45 грн. до 50-60 грн.

Вартість інших овочевих культур не змінюється. Оптові ціни на моркву — 2-2,50 грн., на капусту — 1-2 грн. На 1 грн. подорожчала картопля, це пов’язано з тим, що запас картоплі в Білорусі зменшується, а близько 60% картоплі до нас було ввезено саме з цієї країни.

Мед. Оптова ціна на мед поки стоїть на місці — 24-25 грн. за кг, проте продажі на внутрішньому ринку різко активізувалися. Б’ють рекорди ціни на такі продукти бджільництва, як настоянка прополісу та настоянка воскової молі. Грам прополісу подорожчав у 2 рази: з 4 грн. до 8 грн., 100 мл настоянки воскової молі вже коштує 150 грн., тиждень тому її ціна не перевищувала 80 грн.

UHBDP