Гігантські томати здивували відвідувачів агровиставки в Італії

В італійському місті Ріміні розпочала роботу виставка Macfrut 2019. Це одна з найбільших виставкових подій Європи у галузі технологій для розвитку плодоовочевого бізнесу.  “Macfrut 2019 приємно вражає рівнем організації заходу. Адже компанії-учасниці представляють увесь ланцюжок виробництва та постачання плодоовочевої продукції: від селекції та насіння  до упаковки та логістики. Більш того, тут можна побачити та ознайомитися з сортами фруктів та овочів, незвичних для українських виробників.

Наприклад, сорт томату “Серце бика” хоча й добре знайомий українським овочівникам, але має зовсім інший вигляд в Італії. Це салатний помідор, великий і “неправильної” форми, з гладкою і тонкою шкіркою. Вага одного плоду врожаю зазвичай варіюється від 200 до 300 грамів, хоча можна знайти плоди вагою майже 800 грамів, він має м’ясисту м’якоть зі злегка волокнистою консистенцією.

Ці томати дуже смачні та ароматні з невеликою кількістю насіння в м’якоті. Це один з найпопулярніших сортів в Італії протягом останніх п’яти років”,- розповіла директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва, яка представляє Асоціацію на Macfrut 2019.

“Серцевий” помідор збирають вручну, а потім розміщують в добре провітрюваних приміщеннях. Даний сорт томату вирощується в різних областях Італії, і поруч з основною назвою асоціюється з назвою виробничої дільниці, наприклад, той, який вирощують в Лігурії, називають серцем лігурійського бика.

Сорт, вирощений в Абруццо, натомість бере назву груші Абруццо: ці помідори насправді мають характерну форму груші, трохи ребристі. В Італії поширені також класичні сорти “Бичого серця” які відрізняються від попередніх невеликим кінчиком біля основи і майже повною відсутністю оборок, а також рожевим кольором.

Ці сорти не знаходять великого визнання на професійному ринку, через відсутність генетичної стійкості до несприятливих умов, дуже тонку кутикулу і знижений термін збереження, що ускладнюють транспортування на далекі відстані. Однак вони надзвичайно цінуються внутрішнім ринком Італії.

SEEDS.org.ua за інформацією UkraineFood.org

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry