Імпорт харчів до України залишається на рівні минулого року

За даними Державної служби статистики, у січні-червні 2017 року в Україну було ввезено агропродукції на 2,13 млрд дол. США. Імпорт агропродовольчої продукції у І півріччі цього року залишився на рівні показників відповідного періоду 2016 року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, у товарній структурі імпорту продовольчої продукції в Україну найбільша частка припадає на рибу, ракоподібні та молюски. В імпорті продукції цієї групи продуктів, який за 6 місяців цього року склав 205 млн дол. США, переважає морожена риба. Її закупили на 135 млн дол. США.

На другому місці за обсягами закупівель – 204 млн дол. США – плоди, в основному, цитрусові і банани, та горіхи. До трійки лідерів також увійшли тютюн та вироби з нього – 171 млн дол. США. Обсяги поставок в Україну кави та чаю за цей період становили 83 млн дол. США. Насіння кукурудзи за січень-червень 2017 року імпортували на 93 млн дол. США, а насіння соняшнику –  на187 млн дол. США. Різних харчових продуктів, у тому числі концентрати чаю та кави, закупили за кордоном на 161 млн дол. США, зауважив Микола Пугачов.

Інфоіндустрія