Інноваційні фінтех продукти сприяють модернізації й осучасненню фермерських господарств

 

Українські фермери адаптували ведення господарства в умовах повномасштабної війни, однак незмінно називають можливість просто і швидко залучити доступне короткострокове фінансування основною потребою мікро, малих та середніх агровиробників. Згідно з дослідженням Програми USAID АГРО 2023 року, респондентами якого стали понад 700 невеликих фермерських господарств, більше 67 % респондентів очікують розширення можливостей для залучення зовнішнього фінансування.

Інноваційні фінтех продукти інтегрувалися в більшість галузей економіки, але саме фермерський сектор може стати їх найактивнішим споживачем. Адже від залучення зовнішнього фінансування фермерів стримують не стільки вартість такого фінансування, скільки тривалість і «паперовість» роботи з фінустановами. 

Павло Матіяш, генеральний директор Фінансової компанії Activitis, пояснює: «Не важливо, чи це кредит на 500 тис. грн, чи на 5 млн грн – підхід банківських установ до позичальника буде однаково тривалим. Це заповнення документів, подання звітності, оцінка забезпечення, страхування, відкриття рахунків. Більшість цих кроків вимагає фізичної присутності позичальника у відділенні банку». 

Війна прискорила формування запиту на технологічний фінансовий продукт, який би об’єднував інтереси і ресурси фермерів, постачальників та фінансової установи, дозволяючи першим одержати швидкий онлайндоступ до фінансування, другим – збільшити продажі та лояльність клієнтів, третім – надавати технологічну фінансову послугу, підвищуючи фінансову грамотність, а отже, й інтенсивність використання фінансових продуктів учасниками агроринку.

 

WEAGRO 

 

WEAGRO – інноваційний онлайн-сервіс агророзстрочки для агробізнесу. Тобто це можливість придбати товар чи послуги зараз, а оплачувати за їх вартість частинами. 

У дуже схожий спосіб українці звикли купувати техніку чи навіть одяг та інші товари. Однак на аграрному ринку аналогів WEAGRO немає.

Перед тим, як розповідати про суть сервісу, зауважимо основні його параметри і характеристики.

      Користувачі – мікро-, малі та середні фермери, організаційно-правова форма – ФОП чи ТОВ, земельний банк до 1000 гектарів.

      Максимальна сума покупки в розстрочку 2 млн грн.

      Максимальний термін розстрочки 180 календарних днів.

      Швидкість ухвалення рішення про продаж товару чи послуги в розстрочку до 30 хвилин.

      Вартість фінансового ресурсу – безплатно для фермера.

      Кількість візитів до фінансової установи – 0.

WEAGRO створила фінансова компанія Activitis за підтримки Програми USAID АГРО. 

 

Агророзстрочка на відстані кліку

 

WEAGRO – це онлайнплатформа, яка поєднує фермерів, постачальників та фінансову компанію. І фермери, які хочуть скористатися агророзстрочкою, і постачальники, які прагнуть пропонувати свої товари та послуги для фермерів, реєструються на платформі WEAGRO. Реєстрація фермерського господарства здійснюється за кілька хвилин. Реєстрація для постачальників триває до двох робочих днів. Фінансовій компанії Activitis цей час потрібен для проведення верифікації та фінансового моніторингу постачальника.

Як у фермера, так і в постачальника, є електронний кабінет із можливістю встановлювати різні рівні доступу для різних категорій працівників – бухгалтерів, спеціалістів із закупівель, фінансового менеджера, власника і т.д.

Які кроки для отримання безвідсоткової агророзстрочки?

Фермер залишає заявку на сайті WEAGRO з запитом щодо розстрочки.

Отримує посилання на власний кабінет та дає згоду на обробку персональних даних.

Впродовж 30 хвилин фермер одержує відповідь щодо можливості отримання агророзстрочки.

Менеджери WEAGRO інформують зареєстрованого постачальника, який може задовольнити запит фермера.

Статистика WEAGRO свідчить, що більше 50 % заявок схвалюються.

Постачальник та фермер можуть на платформі WEAGRO онлайн укладати договір купівлі-продажу з графіком розстрочки чи відтермінуванням. Як тільки товар поставлено чи послуга надана, відбувається факторинг, тобто  переуступка права вимоги від постачальника до фінансової компанії.

Activitis оплачує постачальникові повну вартість товару чи послуги за мінусом комісії факторингу.

Фермер повертає вартість товару чи послуги частинами або з відтермінуванням на рахунок фінансової компанії протягом погодженого строку розстрочки. 

Фермер не сплачує нічого – комісію фінансовій компанії сплачує постачальник.

 

ТОП-5 регіонів, де фермери вже використовують WEAGRO

WEAGRO – це фінансовий інструмент, при використанні якого агровиробник узагалі не взаємодіє з фінансовою компанією фізично. Рішення про можливість розстрочки сервіс WEAGRO надає за 30 хвилин, а угоду з агророзстрочки можливо укласти за 2 години, після чого продавець отримає кошти, а фермерське господарство –необхідний товар чи послугу з оплатою частинами або з відтермінуванням.

Оперативність та дистанційність WEAGRO стали вирішальними для масштабування сервісу на всю територію України, крім тимчасово окупованих територій. Найактивніше за агророзстрочкою звертаються фермери з Одеської (39% від усіх заявок), Дніпропетровської (33%), Миколаївської (33%), Київської (27%), Харківської (26%) та Кіровоградської (15%) областей.

Загалом з початку офіційної роботи сервісу (15.03.2024) було розглянуто 195 заявок, із яких схвалено 102 та реалізовано 56 угод. 

Власне, швидкість процесу надання послуги та її інноваційність стала вирішальною завдяки підтримці Програми USAID АГРО.

 

Технологічні фінансові продукти для технологічного фермерства

 

Аналізуючи дані WEAGRO можна стверджувати, що сучасні українські фермери демонструють величезний інтерес до технологій. Інноваційні агрорішення, переобладнання техніки, автопілоти – ще вчора фермери були не готові брати на себе такі витрати, а сьогодні, зокрема завдяки WEAGRO,готові. Стрімка зміна обставин – безпекових, економічних, фінансових, логістичних – стає каталізатором змін для мікро, малих та середніх фермерських господарств.

Всі індустрії, не лише агросектор, розвиваються та змінюються, адаптуючи новітні надбання науки й технологій до потреб галузі. Можна, звичайно, продовжувати працювати в агросекторі так, як це робили 20, 50, 100 років тому. Однак такий підхід навряд чи витримає ринкову конкуренцію. Швейна машина зшиває тканину швидше за людину, електронна пошта надходить до адресату швидше, ніж традиційний лист, а їхати потягом чи автомобілем – швидше, ніж іти пішки.

Технологічність а – наріжний камінь, що визначає стійкість та ефективність бізнесу в Україні незалежно від сфери діяльності. Технологічний агросектор, технологічні фінпослуги, технологічні державні сервіси – це те, що додає гнучкості, адаптивності і стійкості українському бізнесу, у що варто інвестувати.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry