Кому ще потрібна кукурудза – захищайте її

За даними проведеного Держпродспоживслужбою моніторингу, на початку липня у посівах відмічено збільшення активності ряду шкідників, серед яких кукурудзяний метелик.

Кукурудзяний (стебловий) метелик (Ostrinia nubilalis Hb.) – один з найнебезпечніших шкодочинних організмів на посівах кукурудзи. За підрахунками, недобори врожаю кукурудзи від шкодочинності кукурудзяного метелика в середньому сягають 12–15%, а в роки масового його розмноження — 25–50%.

В першу чергу поширенню кукурудзяного стеблового метелика сприяє наявність великої кормової бази, адже в Україні на даний момент посіви кукурудзи становлять понад 5 млн га. Наразі у Лісостепу та Поліссі проходить яйцекладка шкідника, в Степу відродження та живлення гусениць.

Після того, як шкідник потрапив в рослину, контролювати його стає практично неможливо. Крім цього, заселення кукурудзи фітофагом сприяє появі на її рослинах фітопатогенів: у місці пошкоджень часто розвивається фузаріоз, пухирчаста сажка, та цвіль качана. Уражене хворобами зерно стає некондиційним, оскільки в ньому накопичуються мікотоксини. Вживання мікотоксинів в продуктах переробки може призвести до гострого отруєння або мати довгостроковий негативний вплив на здоров’я тварин, птахів та людей. В Україні засмічення зерна кукурудзи мікотоксинами є однією з дуже гострих проблем.

Для збереження урожаю кукурудзи спеціалістам господарств усіх форм власності рекомендовано проводити постійний моніторинг посівів кукурудзи і при виявленні стеблового метелика, застосовувати запропоновані Держпродспоживслужбою усі необхідні види захисту рослин: біологічні та хімічні.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry