Корабель з добривами для Болгарії був атакований в Червоному морі

За повідомленням єменського часопису Asharq Al-Aswat, місцевий уряд шукає міжнародної допомоги, щоб запобігти катастрофі після того, як минулого тижня, 19 лютого, ракета хуситів влучила в зареєстрований у Великій Британії суховантаж Rubymar в Червоному морі, який перевозив добрива з Саудівської Аравії до Болгарії.

Напади хуситів на судна в Червоному морі та Аденській затоці зросли з листопада. Атаки передусім націлені на перевізників, пов’язаних з Ізраїлем, США та ВБ.

США продовжують завдавати ударів по позиціях хуситів і перехоплювати їхні атаки за допомогою БПЛА, ракет і човнів.
Кораблі ЄС готові приєднатися до французьких есмінців у Червоному морі для протидії нападам хуситів; Китай також направив військовий флот.

З 19 листопада хусити активізували напади на кораблі в Червоному морі. З того часу здійснено 48 нападів, та пошкоджено щонайменше 11 кораблів.

Є велика ймовірність екологічної катастрофи, якщо Rubymar, який втратив мореходність, затоне.
В Ємені створено надзвичайний комітет для вирішення цієї кризи.
Rubymar, під прапором Белізу, завантажений 22,000 тон сульфоамофосу (NPS), має пошкодження корпусу в районі головного двигуна та вже забруднює навколишні води витоками мазуту.
Уряд Ємену закликав допомогти запобігти потенційній екологічній катастрофі та в офіційній заяві засудив напад хуситів, який завдав значної шкоди після чого 24 члени екіпажу були евакуйовані.

Як повідомляється, дрейфуючий корабель прямує до єменських островів Ханіш у Червоному морі, що викликає побоювання щодо великої екологічної катастрофи.
Щоб запобігти цьому, за даними Politico його намагатимуться буксирувати до Джибуті, але є ризик атаки хуситами рятівників. За оцінками фахівців судно може затонути впродовж найближчих 48 годин.

(Відео та фотоматеріали єменських медіа в нашому телеграм каналі)

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry