“Квантум-ДІАФАН” – стартове добриво для ризикованих умов

В Україні вже цього тижня несприятливі погодні умови зміняться погожими теплими днями, які швидко перейдуть в жаркі посушливі умови, що також є мало прийнятним для проростання ярих культур. Найчастіше вплив температури на живлення рослин розглядається з позиції фосфору, оскільки саме цей елемент є найбільш проблемним на початкових етапах розвитку культури. Критичними в цьому випадку є як низькі, так і високі температури, які обмежують поглинання фосфору слаборозвиненою кореневою системою.

Сьогодні в Україні часто єдиним джерелом як фосфору, так і калію для багатьох культур стає припосівне внесення добрив. При цьому добрива вносять одночасно з посівом переважно методом «5 х 5» (5 см вниз і 5 см в сторону). Така дистанція обумовлена ​​перш за все великим ризиком опіку молодих корінців надмірною концентрацією добрива. В світовій агрономічної практиці набуває широкого використання внесення сучасних безбаластних стартових добрив за POP-UP технологією (в перекладі – поштовх, стрибок). Для сприяння ранньому розвитку рослин внесення добрив відбувається безпосередньо в зону висіву насіння. Для цього використовують спеціальний клас високочистих безбаластних рідких добрив на основі ортофосфатів, які мають низький сольовий індекс, не містять баластних солей. Данна форма починає діяти і засвоюватися відразу після внесення навіть в холодному грунті, на відміну від добрив на основі поліфосфатів, які безпосередньо не можуть засвоюватися рослинами, а стануть доступними тільки після процесу гідролізу, який в холодній грунті може тривати багато тижнів.

Слідуючи провідним тенденціям НВК «Квадрат» з початком сезону розпочала програму по переобладнанню сівалок господарств для внесення комплексних стартових добрив «Квантум-ДІАФАН» безпосередньо в зону висіву насіння. На навісні та причіпні, 8 та 12 рядні сівалки різних марок (John Deere, Great Plains, KINZE та VESTA) було встановлено опцію для внесення рідких стартових добрив з регульованою дозою виливу. В цілому цього року планується проведення широко масштабних досліджень ефективності добрив «Квантум-ДІАФАН» в різних ґрунтово-кліматичних зонах та на різних культурах.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry