Лідери імпорту добрив в січні кардинально змінились

За перший місяць 2024 року Україна імпортувала 132,1 тис. тон добрив. Незважаючі на те, що обсяг імпорту перевершив минулорічний, є ознаки загальної депресії.

Аграрії гірше купували добрива, ніж очікувалось, але й імпорт затримувався на прикордонних митницях: почались перевірки товару на аналіз.

Про все це ми вже писали, хоча тиск значно зменшився, але вибірковий аналіз та простої на окремих ділянках кордону погіршили ситуацію.

Додалось щей й подорожчання карбаміду на світовому ринку та окремих видів азотно-фосфорних добрив. Це все призвело до зміни лідерів в імпорті добрив по ключових видах.

Обсяги імпорту по ключових видах добрив наведені в таблиці

Види добрив Обсяг імпорту, т
N 88 206
NP 19 734
NPK 19 212
P 2 790
K 1 683
PK 530
Всього 132 154

Розглянемо рейтинги імпортерів – лідерів по видах добрив. В азотних добривах в лідери вийшла маловідома раніше компанія, що завозила багато добрив через порт Орлівка.

Із 10 найбільших імпортерів азотних добрив, багато хто вийшов в лідери завдяки купівлі дешевого сульфату амонію з Азії.

В азотно-фосфорних добривах значні зміни, але постачальник домінував з Болгарії – Агрополіхім. Загальний обсяг імпорту абсолютно мізерний в масштабах країни.

Не набагато менше було імпортовано NPK, але тут вже знайомі компанії та постачальники. Саме імпорт комплексних відчув найбільший тиск на кордонах.

Натомісь, калійні та фосфорно-калійні добрива ми об’єднали в одну групу, адже обсяг поставок теж дуже малий, але лідери імпорту так само вже відомі з минулих періодів.

 

В 2024 році на українському ринку калійних добрив очікуються зміни. Це пов’язано із входом вже відомих гравців ринку з країн ЄС та із здешевленням калію хлористого в окремих джерелах. На нашу думку зміни не призведуть до істотних цінових змін, але конкуренція посилюється. Нажаль, доля РК добрив в 2023-2024 році скорочується через високі ціни у виробників, а ціни на калій, навпаки, впали з 700-800 дол. США/т до 500-520 дол. США/т, DAP. Нарешті Україна може отримувати відносно дешеві і якісні калійні добрива.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry