Можливі варіанти впливу коронавірусу на аграрну галузь

У короткостроковій перспективі очікується нестача здорової робочої сили, слід очікувати порушення у ланцюгу постачання через нестачу робочої сили, можливі обмеження в частині пересування вантажів відповідними видами транспорту. Ціни на продукцію будуть знижуватися, а ціни на окремі види ресурсів можливо зростуть через дефіцит ресурсів. У компаній прогнозується скорочення виторгу.

Про це розповіла юрист Юлія Курило. Карантин визнано форс-мажором – це надзвичайні та невідворотні обставини, що об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору. Форс-мажор виключає відповідальність за невиконання зобов’язань, за виключенням ст. 625 ЦК.

Юридичні ознаки форс-мажору наступні: вони не передбачувані на час укладення договору, знаходяться у безпосередньому зв’язку із неможливістю виконання договору, невідворотні (в тому числі щодо наслідків) та виключні (тобто знаходяться поза волею сторін).

Якщо підприємство не може виконувати свої зобов’язання через карантин юрист радить звернути увагу на зміст договору та дотримуватися передбаченого порядку повідомлення.

Потрібно обов’язково зафіксуйте дату початку дії непереборної сили.

“Документуйте всі обставини, що впливають на можливість виконання договору. Збирайте документи від третіх осіб, з метою підтвердження невідворотності, виключності, непередбачуваності обставин, та причинно-наслідкового зв’язку”, – радить Курило.

Після завершення дії форс-мажору потрібно звернутися до відповідну Торгово-промислової палати.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry