На Чернігівщині 57% посівних площ займає кукурудза

Під урожай цього року в області посіяли майже 1,3 мільйона гектарів сільськогосподарських культур, що на 2 % більше, ніж торік. Агропідприємствами Чернігівщини обробляється 84 % всіх посівних площ.Структура посівів порівняно з попереднім роком майже не змінилася. Зокрема 56 % – зернові культури, 28 % – технічні, 9 % – кормові, 7 % – картопля та овоче-баштанні. Так, зерновими засіяно 713 тисяч гектарів, з них 57 % – це посіви кукурудзи на зерно, 27 % – пшениця. Більше, ніж минулоріч посіяно ячменю (+ 35 %), кукурудзи на зерно (+ 6 %) та вівса (+ 3 %). Одночасно зменшилися площі пшениці, жита, гречки, проса та зернобобових.

Під технічними культурами знаходиться 361 тисяча гектарів, з яких 56 % займає соняшник, 29 % – соя. Цього року збільшено посівні площі ріпаку (+ 46 %), гірчиці (+ 6 %) та соняшнику (+ 4 %).

На Чернігівщині посаджено 74 тисячі гектарів картоплі, 11 тисяч гектарів овочів відкритого ґрунту, що становить 95 % та 111 % минулорічного показника.

Основними виробниками зернових в області залишаються сільськогосподарські підприємства (92 % всіх посівів), а картоплі та овочів – господарства населення (95 % і 97 % відповідно).

 За інформацією Головного управління
статистики у Чернігівській області

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry