На ОПЗ можуть змінити керівництво. Кого пропонують і як ставиться колектив

Представники ОПЗ звертаються до Президента України Володимира Зеленського з проханням запобігти зміні керівництва, яку вбачають рейдерським захопленням. На своїй сторінці Facebook Микола Щуриков, перший заступник директора Одеського припортового заводу, розповів, що Фонд державного майна України у липні 2019 р. змінив склад наглядової ради АТ «ОПЗ» і намагається змінити голову правління підприємства. 

 

«Так, згідно наказу ФДМУ від 18.07.2019 р. було змінено трьох з п’яти членів наглядової ради АТ «ОПЗ». При цьому один із нових кандидатів – це заступник Голови Фонду Герц Віталій Іванович, який свого часу очолював Департамент приватизації Фонду державного майна України, а наразі є відповідальним за приватизаційний напрямок Фонду в цілому…», — зазначається в листі.

 

«ВО ФДМУ Трубаров, всупереч закону та здравому глузду, спочатку намагався зупинити виробництво, а зараз організував фінальну «гастроль» та надіслав документи до КМУ на зміну керівника ОПЗ», — обурено написав в Facebook М. Щуриков.

 

«Далі нам стало відомо про те, що 23.07.2019 р. Фондом державного майна України біло направлено до Кабінету Міністрів України проект розпорядження про призначення виконуючим обов’язки голови правління ПТ «ОПЗ» абсолютно невідомого нам Спатара Миколу Петровича. Проект розпорядження був підписаний виконуючим обов’язки голови Фонду державного майна України Трубаровим Віталієм Миколайовичем», — повідомляється Президента України у листі.

 

«Спатар М.П. не являється членом трудового колективу, членом правління АТ «ОПЗ»…». У листі виражається схвилювання щодо досвіду пана Спатара в управлінні Одеським припортовим заводом. До листа додається широкий його список підписантів – членів колективу ОПЗ.

 

У листі також звертається увага, «що прийняття рішення про обрання особи, яка тимчасово буде здійснювати повноваження Голови Правління, відноситься до виключної компетенції Наглядової ради АТ «ОПЗ».

 

Вказані дії можуть призвести, згідно інформації у листі, до соціально-негативних наслідків серед колективу підприємства, економічних втрат державного бюджету та репутаційних втрат нового керівництва країни.

 

Відповідальність автори листа покладають на поточний уряд Володимира Гройсмана. У листі йдеться «про наявність змови в уряді Гройсмана спробувати рейдерським шляхом через ФДМУ змінити керівництво заводу для подальшого саботування роботи нашого підприємства, зловживаючи службовим станом». «Дії, які вчиняються Трубаровим В.М. містять ознаки кримінальних правопорушень, відповідальність за які встановлена Кримінальним кодексом України, а саме статею 364. Зловживання владою або службовим становищем».

 

 

 

 

 

 

Інфоіндустрія за матеріалами facebook.com