Надлишок різноякісної черешні підбурює на зниження загальні ціни

Через дощову погоду якість української черешні, яка надходить на ринок, сьогодні оцінюють як нижчу за середню, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. На цей час обсяги пропозиції місцевої ягоди поступово збільшуються, що чинить тиск на ціни. Однак садівники дуже стурбовані рясними опадами, які, на їхню думку, можуть згубно позначитися як на обсягах збору ягоди, так і на її якості.

Так, наразі місцева черешня надходить у продаж за ціною 40-70 грн/кг, що в середньому на 12% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Основною причиною зниження цін у цьому сегменті виробники називають надлишок пропозиції черешні на ринку на тлі істотного зниження попиту. Крім того, продавці неякісної черешні прагнуть якнайшвидше позбутися такої продукції, збиваючи ціни, зокрема, і на якісний, калібрований і сортовий товар.

Ще одним фактором для зниження відпускних цін стало різке погіршення якості ягоди. Проблеми зумовлені дощовою погодою в основних регіонах виробництва. Через підвищену вологість ягода на деревах тріскається, і продати такий товар за високими цінами практично нереально.

При цьому варто зазначити, що сьогодні ціни на місцеву черешню в Україні вже в середньому на 36% нижчі, ніж в аналогічний період минулого року.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry