Нові технології для промислового садівництва

19-20 квітня 2018 року в комплексі «Дельта Дніпра» (с. Дніпровське, Білозерський р-н, Херсонської обл.) відбулася Міжнародна конференція «Нове промислове садівництво», організатором якої виступила Асоціація «УКРСАДПРОМ», головним партнером – СТОВ «Енограй», партнером із захисту рослин – ТОВ «Адама Україна», партнерами – Консалтингова компанія «BGI», електронний каталог «Промислове садівництво та ягідництво». Захід відбувся за підтримки Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), Менонітська Асоціація Економічного Розвитку (MEDA), Міжнародного торгового центру (ITC), Міжнародної фінансової корпорації (IFC).Конференція стала міжнародним майданчиком обміну практичним досвідом впровадження сучасних та інноваційних технологій в садівництві. Зокрема, участь у заході взяли досвідчені фахівці Канади, Угорщини, Молдови, Білорусі, Польщі, України.

Особливу увагу під час заходу було приділено проблемам вирощування якісного садивного матеріалу як основи майбутнього врожаю. Так, спеціалісти галузі ділилися досвідом створення, розмноження та утримання оздоровленого садивного матеріалу. Крім того, були представлені тенденції розвитку сучасної селекційної науки. Також окремо обговорили правове регулювання діяльності плодово-ягідних розсадників в Україні – зокрема, питання отримання ліцензій на вирощування та продаж садивного матеріалу й управління майновими правами інтелектуальної власності на сорти рослин.

Значна частина робочої програми Міжнародної конференції «Нове промислове садівництво» була присвячена сучасним технологіям вирощування, захисту, удобрення, систем поливу. Так, важливим акцентом стало впровадження технологій інтенсивного садівництва, які дозволяють максимально ефективно та раціонально використовувати матеріально-технічні ресурси, забезпечують сталі та прогнозовані врожаї, що в цілому сприяє збільшенню прибутків. Зокрема, більш детально зупинилися на системах захисту плодово-ягідних насаджень від парші, яка завдає значних збитків виробникам. Так, компанія «Адама Україна» свої інноваційні препарати для боротьби з хворобою, що є унікальними в Україні.

Окрема увага була приділена технічним та технологічним рішенням для садівництва. Так, були представлені сучасна техніка, що дозволяє значно заощаджувати витрати на догляд за садом, а також технології післяврожайної доробки (сортування, пакування, зберігання) фруктів і ягід.

Враховуючи сучасний стан розвитку садівництва в Україні та дефіцит фінансування, важливим аспектом робочої програми стало обговорення інструментів додаткового фінансування, зокрема, аграрних розписок, а також програм державної підтримки, що цього року впроваджуються в Україні.

Другий день Міжнародної конференції «Нове промислове садівництво» був присвячений ознайомленню з практичним досвідом впровадження технологій інтенсивного садівництва в кісточкових садах СТОВ «Енограй». Зокрема, учасники поїздки оглянули насадження черешні персику та сливи різного віку. Головний агроном-садовод СТОВ «Енограй» Олександр Іванович Житяков розповів про особливості вирощування культур на підприємстві.

Асоціація «УКРСАДПРОМ» висловлює щиру подяку партнерам конференції – СТОВ «Енограй», ТОВ «Адама Україна», Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Українському проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), Менонітській Асоціації Економічного Розвитку (MEDA), Міжнародному торговому центру (ITC), Міжнародній фінансовій корпорації (IFC), Консалтинговій компанії «Бізнесгрупінвест», електронному каталогу «Промислове садівництво та ягідництво», а також науковим установам та дослідницьким центрам – Summerland (Канада), Науково-практичному інституту садівництва, виноградарства та харчових технологій Республіки Молдова, Об’єднанню дослідницьких установ Угорщини в галузі садівництва – MKSZN, Інституту плодоводства «Белсад» (Республіка Білорусь), Інституту садівництва НААН України, ННЦ «Інститут аграрної економіки», Уманському національному університету садівництва, Таврійському державному агротехнологічному університету – за сприяння в організації та участь у Міжнародній конференції «Нове промислове садівництво». Окремо дякуємо за інформаційну підтримку Головному медіа-партнеру ІА «Інтерфакс-Україна» та Інформаційному партнеру – журналу «АгроНавігатор». Бажаємо всім надійних партнерів, сприятливої погоди, гарних врожаїв і високих прибутків!

Укрсадпром

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry