ОПЗ безперспективний за словами колишнього директора

Комітет з питань економічного розвитку розгляне питання оцінки діяльності Фонду держмайна щодо управління АТ «Одеський припортовий завод». Наразі виробництво було заморожено у зв’язку з цінами на газ, що привернуло до заводу чималу увагу.

Колишній керівник, Микола Синиця, розповів про недостовірності заяв щодо катастрофічного стану обладнання і відсутності можливостей для розвитку підприємства.

За останній час спостерігались декілька випадків марнотратства: 80 млн грн було виплачено за боргом ТОВ «Фактор Сенс», щодо існуванні якого Синиця має сумніви. 30 млн грн було виплачено за невідомі юридичні послуги сторонній компанії. Ще 85 млн було оплачено за послуга з транспортування газу, хочу їх оплачує компанія-давальник.

У 2020 році юристи компанії врятували її від необгрунтованих позовів на 480 млн грн. В цей рік, за 9 місяців, було отримано 92.2 млн грн прибутку против 122.1 млн збитку за аналогічний період 2019-го.

Було проведено ремонтні роботи, які закінчилися в квітні 21-го. На замовлене обладнання зарезервували 400 тис. євро. Але новий агрегат, що мав би приносити $2.1 млн щомісяця, не експлуатується, як стверджує Синиця.

Влітку 2021 року переможцем конкурсу на постачання газу за давальницькою схемою стала маловідома сінгапурська компанія Dachex Shipping Pte. Ltd з російським походженням. Сьогодні вона відмовилась підписувати контракт і вимагає від заводу повернути $100 тис., сплачених в якості забезпечення, крім того, взагалі не має ліцензії на торгівлю газом в Україні.

У жовтні планується перевести персонал на триденний робочий тиждень.

Повідомляє Agravery.