Перша хвиля раннього українського винограду може бути збитковою

17-18 серпня в Запоріжжі відбудеться П’ята виставка-конференція «Золоте гроно-2019». В ній візьмуть участь кількасот виноградарів-аматорів півдня України. Постійний учасник заходу – молодий виноградар із Миколаївщини Руслан Панченко. В 2017 році він виростив гроно виноградної форми Славута вагою 6 кг 777 г, яка встановила рекорд України. Руслан розповів журналісту «Інфоіндустрії» про особливості нинішнього виноградного сезону. Він поскаржився на те, що в період цвітіння винограду на півдні України стояла аномальна спека, яку змінили зливові дощі, котрі тривали 3-4 доби. Вперше за останні 12-13 років виникли реальні проблеми із запиленням ранньостиглих сортів та форм, через це товарний вигляд грон цього винограду добряче зіпсований, доводиться застосовувати багато ручної роботи, аби надати продукції товарного вигляду. Фермери з плантаціями до 1 га успішно справляються з цією роботою, проте для більших господарств це завдання нереальне, вважає Руслан. Тобто на першій хвилі ягід, яка є найдорожчою, виноградарі можуть зазнати збитків. Проте запилення ягід середньо-стиглих та пізніх строків пройшла ідеально, а тому у вересні-жовтні слід чекати хорошого врожаю високої якості.

Оскільки в минулому році була аномальна спека, виноградарі змогли представити на “Золотому гроні” широкий асортимент ранніх та середньо стиглих ягід. В цьому році дозрівання трохи затрималося. Ранні форми і сорти дозріють через 8-10 днів, до першого серпня будуть готові 15-20 ранніх сортів. Але виноградарів на святі буде більше, тому розмаїття сортів буде не меншим, ніж у 2018 році, вважає виноградар.

Чи підготував сюрприз для цьогорічної виставки?

Руслан каже, що в цьому році він також має гроно із задатками лідера, але воно скоріше за не встигне дозріти до виставки. Але в нього будуть інші цікаві і яскраві форми, які порадують око відвідувачів і вагою, і кольором. Руслан повідомив, що є всі можливості встановити рекорд України по вазі ягід. Незабаром подаватиме відповідну заявку. “Вибачайте, я пішов накривати виноград сітками проти птахів…”, – так закінчив він розмову.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry