Після визнання еквівалентності українського насіння ЄС вітчизняне насінництво стане інвестиційно привабливішим

22 вересня 2020 року комітет Європейського парламенту з питань сільського господарства та розвитку сільських територій (AGRI) підтримав визнання еквівалентності українського насіння зернових культур, а саме кукурудзи та сорго.   Учасники насіннєвого ринку України, посадовці та громадські діячі, які брали участь в лобіюванні процесу визнання обмінялися думками щодо цієї події під час прес-конференції, організованій Насіннєвою асоціацією України.Колишня виконувачка обов’язків міністра аграрної політики Ольга Трофімцева розповіла, що цей процес розпочався ще у 2015 році,  на той час українські насіннєві підприємства пройшли аудит європейської комісії та одержали за його результатами позитивний висновок. «Але ми розуміли, що залишилася ще політична та бюрократична процедури, які будуть складнішими, ніж те, що було перед цим. Бо ЄК має врахувати інтереси всіх 28 країн ЄС. Впродовж наступних років довелося вести складні переговори, і я не скажу, що питання квот було першочерговим, а насіння – другорядним.

Завжди у нашому у порядку денному було мінімум 5 пунктів і питання насіння розглядалося на рівні з іншими. І вже в 2018 році, коли я втретє одержала одну і ту ж формальну відповідь, тоді як Молдова і Бразилія почали нас випереджати, зажадала конкретних пояснень: чому цей процес з боку Європейської комісії затягується, які для того є причини, чи ми на технічному рівні щось недовиконали, чи десь не вистачило комунікаційних можливостей, але ця зустріч все ж була конструктивною, всі наступні – також, тому що ми на крок, на пів кроку рухалися вперед…»

“Чим довший шлях, тим цінніша перемога, – сказав голова правління Насіннєвої асоціації України, генеральний директор «Лімагрейн Україна» Віктор Карбівський. – Бо це визнання України як надійного сертифікованого виробника насіння і це водночас велика відповідальність, тому що ми всі гравці на ринку повинні підтвердити, що працюємо у справді в цивілізованій країні, і що вироблятимемо продукцію, яка відповідатиме європейським стандартам. Ця перемога може служити дуже гарним прикладом для інших галузей, які також мають іти нашим шляхом. Це визнання значно спрощує бізнес-процеси, які відбуваються між Україною та країнами ЄС, і перш за все вигоду одержить український сільгоспвиробник. Я переконаний, що перед Україною відкриваються нові можливості, ми спостерігатимемо нові інвестиції у насіннєвий бізнес. Але на перших порах не варто очікувати збільшення обсягів експорту насіння…»

Справжнім проривом для насіннєвої галузі назвала це рішення виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко. “Тепер ми можемо мати власну упізнаваність і  рейтинг, підтвердити стійкість та інноваційність продукції…” – сказала вона.

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry