По зовнішній торгівлі свининою маємо статус нетто-експортера

Обсяги імпорту «буксують» кілька місяців поспіль, експорт, навпаки, продовжує рух. Про стан справ із зовнішньою торгівлею свининою говорять аналітики Асоціації «Свинарі України».

За попередніми даними митної статистики ДМСУ сумарний імпорт охолодженого та мороженого м’яса свиней (УКТ ЗЕД 0203) протягом січня-жовтня 2024-го склав 2,1 тис. т.

«Це не тільки більш ніж у 5,5 разів поступається зовнішнім надходженням свинини протягом аналогічного періоду минулого року, а співставно із обсягами завезення імпортної сировини у вересні чи жовтні минулого року. Враховуючи мінімальну присутність імпортної свинини на ринку (менше 1% його загальної ємності), цьогоріч м’ясна галузь найбільше орієнтована на продукцію внутрішнього виробництва. Водночас, низька активність зовнішніх надходжень свинини «натякає», що цей рік може встановити новий рекордний мінімум за обсягами імпорту, побивши попередній ― 5,2 тис. т, який зафіксували у 2018-му», ― інформують в АСУ.

Експорт, навпаки, приємно дивує, вважають галузеві аналітики:

«Сумарні поставки свинини за межі країни за аналізований період перетнули позначку в 2,5 тис. т, принісши 6 млн дол. США валютного виторгу та перевищивши витрати на імпорт свинини на 780 тис. дол. США. Тож цілком ймовірно, що Україна зможе завершити 2024-й в статусі нетто-експортера, хай і з незначним відривом. Відчутнішим експортним здобуткам наразі заважає обмеженість географії зовнішньої торгівлі (75% української свинини спрямовують до ОАЕ, решту в незначних обсягах до Бахрейну, Малайзії, Ліберії, Гонконгу та Анголи). Утім і бізнес, і держоргани працюють над розширенням переліку країн, «відкритих» для поставок свинини та продукції з неї. Так, наразі ДПССУ веде перемовини щодо узгодження двосторонніх ветеринарних сертифікатів, необхідних для налагодження зовнішньої торгівлі, із низкою країн, зокрема з Південною Кореєю, Малайзією, Сінгапуром, В’єтнамом тощо», коментують аналітики Асоціації «Свинарі України».

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry