Причини дорожчання картоплі й наступного сезону нікуди не подінуться

Високі ціни на картоплю вже давно перестали шокувати українців. Однак дешевшати цей овоч найближчим часом не буде. І навіть наступного року варто готуватися до вельми високої вартості картоплі, пише SEEDS.

Про це розповів Андрій Марущак комерційний директор компанії «Ван Дайк Технікс‎‎‎‎»‎‎. На його думку наразі картопля суттєво не змінить своєї ціни.

«Картопля кардинально дорожчати не буде. На даний момент нинішня ціна забезпечує безпосередній імпорт картоплі з Нідерландів, з Польщі, з Литви. З тих країн, де з урожайністю та якістю все дуже добре. І вони готові її продавати, по тій ціні, яка в нас тут є сьогодні. Мало в Україні вітчизняної картоплі високої якості», – наголошує Андрій Марущак.

Експерт нагадує про те, що наразі в Україні виник брак насіннєвої картоплі. І ця проблема спіткала не тільки українських картоплярів.

«Проблема в тому, що у 2023 році в Нідерландах був неврожай насіннєвої картоплі. Відтак і ми не могли привезти високоякісне і високопродуктивне насіння картоплі еліти та першої репродукції з Нідерландів. Його просто фізично не було у самого виробника. А за рахунок того, що у нас були два, чи три роки, низьких цін на картоплю, ніхто високоякісне насіння особливо і не купував. А хто хотів купити, той не міг цього зробити – не було грошей», – зауважив комерційний директор «Ван Дайк Технікс‎‎‎‎»‎‎.

До цих негараздів додалися ще й дуже важкі умови збирання картоплі влітку 2024 року. В різних регіонах України склалися різні погодні умови, однак традиційний картопляний край України постраждав не тільки від літньої посухи, а й від тривалих опадів.

«В традиційному картопляному регіоні – на Чернігівщині, на початку літа були затяжні дощі, які вимочили дуже багато картоплі. Її довелось передискувати просто в полі. Ось ця картопля, яка мокла, а потім «смажилася» і збиралася в дуже суху погоду, має вкрай низьку якість. Вона побита, хвора, вона не має гарного товарного вигляду. Тому зараз в мережах магазинів по всій Україні ми бачимо картоплю із Польщі, Литви, Нідерландів та інших країн», – говорить Андрій Марущак.

До того ж останні три роки відбувалося сильне подорожчання засобів захисту, добрив та людської праці, нагадує фахівець. Неабияк вплинуло на вартість картоплі і зростання цін на електроенергію.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry